• 23 lipca 2024

Wymarzone wakacje w Kenii

Kenia to państwo znajdujące się we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim, które od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród turystów chcących zasmakować iście afrykańskiej przygody. Wspaniała kultura, przyroda, dzikie zwierzęta i klimat równikowy zapewniają odwiedzającym ogrom wrażeń i są gwarancją świetnie spędzonego czasu. Wycieczka do Kenii może obfitować w wiele miejsc wartych zobaczenia. Jakich?

Park Narodowy Lake Nakuru

To zdecydowanie jedna z największych atrakcji w Kenii, a jednocześnie jej symbol. Park znajduje się w Roft Valley, a wokół tutejszego jeziora gromadzą się setki tysięcy różowych flamingów, zapewniając zwiedzającym zupełnie niespotykany widok. Poza flamingami na miejscu można podziwiać również setki innych gatunków ptactwa wodnego, ale również nosorożce, gazele, lwy czy gepardy.

Wasini

Wasini jest małą wyspą na Oceanie Indyjskim, na którą można się dostać z Mombasy w trakcie rejsu trwającego ponad godzinę. Rejs ten jest o tyle ciekawym przeżyciem, że w jego trakcie odbywają się przerwy na nurkowanie, które często odbywa się w towarzystwie delfinów. Dodatkową atrakcją podwodnego świata jest tutaj imponująca rafa koralowa, która przyciąga miłośników nurkowania z całego świata.

Mombasa

Mombasa jest drugim pod względem wielkości miastem kenijskim, w którym znajduje się największy w Kenii port. Historia miasta sięga czasów średniowiecznych, a założone zostało przez arabskich handlarzy. Historycy są zgodni co do tego, że pierwszym Europejczykiem, który odwiedził miasto, był słynny Vasco da Gama, a już w 1500 roku miasto zostało podbite przez Portugalczyków. To właśnie oni zbudowali jedną z jego największych atrakcji, czyli Fort Jesus, który obecnie jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście warto również zobaczyć słynną "Bramę z kłów słoniowych", a także przespacerować się po imponującej starówce.

Shimba Hills National Reserve

Ten niewielki rezerwat znajduje się niedaleko Mombasy i Oceanu Indyjskiego, a na miejscu można podziwiać wspaniałą roślinność afrykańską, do której należą na przykład cenne odmiany orchidei. Jego największą atrakcją są jednak słonie afrykańskie, których jest tutaj kilkaset. Turystom miejsce to daje niesamowitą okazję do podziwiania ich zachowań w niemalże naturalnych warunkach. Ponadto na miejscu można podziwiać niezwykle rzadką antylopą szablorogą, która poza rezerwatem w ogóle nie występuje w Kenii.

Malindi Marine National Park

Jest najstarszym morskim parkiem narodowym w całej Afryce, dlatego też przyciąga ogromne ilości turystów. Znajdują się tutaj imponujące plaże, a odwiedzający park mają okazję poznać podwodne życie podczas nurkowania wśród raf koralowych i nie tylko. Wizyta w parku to okazja do podziwiania egzotycznych ryb i stworzeń morskich, delfinów czy żółwi, a jedną z ciekawszych atrakcji jest wycieczka łodzią, która ma przeszklony dach.

Gede

Gede, a w zasadzie ruiny miasta Gede, znajdują się około stu kilometrów od Mombasy. Miasto to zostało założone mniej więcej w XII wieku, a trzy stulecia później przeżywało okres rozkwitu. Dziś nie sposób określić, dlaczego zostało opuszczone przez mieszkańców w XVII wieku. Znajduje się tutaj pałac z dziedzińcem, grobowce, stare bramy, a także Dom Porcelanowej Czary, Dom Żelaznej Lampy czy Wielki Meczet.

Top