• 17 kwietnia 2024

Brazylia to największe państwo w Ameryce Południowej, które  ma do zaoferowania o wiele więcej niż stereotypowe karnawały w rytmie  samby czy Amazonię. Zarówno powierzchnia, jak i zróżnicowanie Brazylii,  sprawiają, że w kraju tym można spędzić wymarzone wakacje bez względu na  to, czym one są dla danej osoby. Co warto zobaczyć podczas wakacji w  tej części świata?

Najsłynniejsza plaża na świecie

Długa na cztery kilometry Copacabana jest najsłynniejszą plażą na  świecie, a tym samym rajem dla tych, którzy uwielbiają relaks w rajskich  warunkach. Przy plaży znajduje się ogromna ilość restauracji, pubów i  barów serwujących nie tylko pyszne jedzenie, ale również popularne  drinki takie, jak capirinha czy mojito. Miejsce to jest również  naturalną scenografią dla wielu wydarzeń kulturalnych. Swoje koncerty  zagrali tutaj The Rolling Stones czy Lenny Kravitz, a regularnie  odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej czy bale  sylwestrowe.

Symbol Rio de Janeiro

Trudno wyobrazić sobie Rio de Janeiro bez ogromnego Chrystusa  Zbawiciela. Statua ta pojawiła się na górze Corcovado w 1931 roku i od  tamtej pory stanowi symbol miasta, a nawet całej Brazylii. Nic dziwnego,  że przyciąga turystów bez względu na ich poglądy religijne. Pomnik ma  trzydzieści metrów wysokości i znajduje się na cokole o wysokości ośmiu  metrów. Można do niego dotrzeć kolejką zębatą, a tuż pod nim znajduje  się punkt obserwacyjny zapewniający piękne widoki.

Wycieczka po dżungli amazońskiej

Wycieczka po dżungli amazońskiej to marzenie każdego, kto wychował  się na literaturze podróżniczej i ma w sobie pasję poszukiwacza przygód.  To niesamowita okazja, aby z bliska przyjrzeć się unikatowej faunie i  florze Amazonii, a przy okazji zobaczyć, jak żyją tutejsi Indianie.  Wiele ofert uwzględnia również wycieczkę do plemion Yagua i Bora, a  także rejs Amazonką. Amazonia przenosi turystów do innej rzeczywistości z  dala od zgiełku miast i cywilizacji. Tutaj można usłyszeć tylko wiatr i  wodę, a przede wszystkim dźwięki wydawane przez zwierzęta, dla których  dżungla jest domem.

Czarne Serce Brazylii

Salvador to miasto znajdujące się nad Oceanem Atlantyckim, które jest  ośrodkiem afro-brazylijskiej kultury oraz miesjcem wypełnionym  perełkami architektonicznymi. Można tutaj podziwiać piękne kamienice  wybudowane w XVII i XVIII wieku, a także odpocząć na plażach miejskich i  dzikich. Bogate życie kulturalne miasta objawia się licznymi pokazami  tanecznymi i rytuałami, które turyści mogą podziwiać na ulicach.  Infrastruktura plażowa sprawi, że odnają się tutaj miłośnicy aktywnego  wypoczynku i sportów plażowych. W tym mieście czuć, że podstawą jest  dobra zabawa i bezinteresowna wymiana pozytywnej energii.

 

Top