• 27 maja 2024

Wyjątkowy urlop w Indonezji

Indonezja to państwo wyspiarskie znajdujące się w południowo-wschodniej części Azji i Oceanii. Składa się z około 17 tysięcy wysp, co czyni ją największym państwem wyspiarskim na świecie. W rankingu na najwyższą liczbę ludności zajmuje czwarte miejsce. To niezwykle ciekawy kraj, na terenie którego od tysiącleci funkcjonują obok siebie bardzo zróżnicowane grupy etniczne. Największą grupą są Jawajczycy. Jest to jedno z nielicznych tak obficie zaludnionych państw, w którym pomimo wielkiej działalności człowieka, udaje się zachować pewnego rodzaju równowagę i sumiennie dbać o naturalne bogactwa w postaci dzikiej przyrody. To fascynujące państwo ma niezwykle ciekawą ofertę turystyczną. Jakie miejsca warto wpisać w harmonogram zwiedzania, by zapewnić sobie niezapomniany urlop?

Dżakarta - co zobaczyć w stolicy?

Dżakarta znajduje się w północno-zachodniej części Jawy, największej i najbardziej zaludnionej wyspy w całym kraju. Mieszka tutaj niespełna 32 miliony ludzi, co z kolei sprawia, że jest ona jedną z największych aglomeracji na całym świecie. Dżakarta to miasto pełne konstrastów, w którym nowoczesność doskonale przeplata się z długowieczną historią . Wielokulturowość tego miejsca robi ogromne wrażenie, aczkolwiek miasto posiada również całe spectrum atrakcji turystycznych, których po prostu nie można pominąć. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest stara część miasta o nazwie Kota Tua. Niegdyś mieściła się w tym miejscu Batawia, czyli holenderska stolica Indii Wschodnich. Wciąż można natknąć się na historyczne pozostałości świadczące o zawiłej historii tego miejsca. Jest to niezwykle klimatyczny skrawek Dżakarty, w którym aż roi się od kolorowych straganów z lokalnymi wyrobami, knajpek z pysznym jedzeniem i urokliwych zakątków. Warto również udać się do muzeum morskiego Bahari oraz Muzeum Narodowego.

Małpi Las w Ubud

Ubud to urokliwe miasteczko znajdujące się na Bali. To jedno z tych miejsc, które słusznie nazywane jest "Indonezją w pigułce". Znajduje się w samym centrum pięknych tarasów ryżowych, które oczywiście stanowią wielką atrakcję turystyczną. Wielu zagranicznych gości przybywa w te rejony jednak z innego powodu. To właśnie w Ubud mieści się przepiękny Małpi Las. To chronione miejsce zachwyca bujną roślinnością oraz architekturą nawiązującą do religii hinduistycznej. Panuje tutaj kojąca harmonia, której nie sposób się oprzeć. Szczególnym przeżyciem są spotkania z mieszkańcami parku. Na jego terenie mieszka około tysiąca małp, które oczywiście przyciągają całe rzesze turystów.

Tanah Lot - jedno z najpiękniejszych miejsc na Bali

Tanah Lot to nazwa balijskiej świątyni, która cieszy się mianem jednej z najpiękniej usytuowanych obiektów architektonicznych na całym świecie. Świątynia została zbudowana w XVI wieku na skale znajdującej się tuż nad brzegiem morza. Warto wiedzieć, że stanowi ona część kompleksu składającego się z siedmiu świątyń na morzu. Legenda głosi, że miejsce jest chronione przez węże. Sama konstrukcja kształtem przypomina statek unoszący się na morskich falach.

Top