• 17 kwietnia 2024

USA - z wizytą w Nowym Jorku

Stany Zjednoczone od lat przyciągają turystów z całego świata pragnących przekonać się na własne oczy o potędze tego kraju. Kraj składa się z pięćdziesięciu stanów i można śmiało powiedzieć, że każdy z nich odznacza się nieco innym charakterem, co sprawia, że USA to niezwykle zróżnicowany kraj. Choć jest stosunkowo młody, to jednak historia tego państwa wciąż wzbudza kontrowersje i jest przedmiotem wielu dyskusji. Dla niektórych jest to przede wszystkim kraj, w którym wielkie miasta stanowią największą atrakcję, począwszy od Nowego Jorku, a na Los Angeles kończąc. Niemniej, dla innych podróż do Stanów Zjednoczonych jest niepowtarzalną okazją, by podziwiać cudowne skarby parków narodowych. Jak sprawić, żeby wycieczka do USA była interesująca i dlaczego warto na dłużej zatrzymać się w Nowym Jorku?

Wielkie Jabłko

W XVIII wieku Nowy Jork był stolicą Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalnym miastem na świecie i bez wątpienia atrakcją, która przyciąga turystów z całego świata. Mówi się o tym mieście, że tutaj wszystko jest możliwe i że jest najbardziej inspirującym miejscem na naszej planecie. Gdzie warto się wybrać i czego warto skosztować? Wall Street to bez wątpienia jedno z tych miejsc, które wpisały się w historię całego kraju i jednocześnie stały się elementem kultury. Jedna z ważniejszych ulic w całym kraju, najbardziej prestiżowa. To właśnie tutaj znajduje się słynna Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych i to tutaj warto wybrać się na pyszne nowojorskie śniadanie w postaci doskonałych bajgli i aromatycznej kawy.

Artystyczna dzielnica Nowego Jorku

Miłośnicy sztuki z pewnością powinni udać się do jednej z najbardziej artystycznych dzielnic w całym Nowym Jorku, czyli do SoHo. To dzielnica, na którą składa się w rzeczywistości kilka przecznic, aczkolwiek jest to miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Charakterystyczna architektura sprawia, że nie sposób pomylić tego miejsca z żadnym innym. Znajdziemy tutaj sporo galerii sztuk oraz modnych klubów, które nocami ściągają tłumy mieszkańców i turystów. To miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Życie toczy się tutaj przez całą dobę. Za dnia można nabyć tutaj wspaniałe dzieła sztuki, nocą warto wybrać się na drinka do któregokolwiek z okolicznych klubów.

Wycieczka do Harlemu

Entuzjaści prawdziwego jazzu bez wątpienia powinni udać się do Harlemu. Ta dzielnica znajduje się tuż nad Central Parkiem, a zatem w północnej części Manhattanu. Panuje tutaj zdecydowanie inny klimat. Najpopularniejszym elementem krajobrazu Harlemu są budynki z Brownstone, czyli brązowego piaskowca. Kamienice z piwniczkami i charakterystycznymi schodami prowadzącymi do środka są bardzo powszechnym obrazkiem w wielu amerykańskich filmach. To również w tej dzielnicy do dnia dzisiejszego można uczestniczyć we wspaniałych mszach z muzyką gospel śpiewaną na żywo. Bez wątpienia warto wybrać się do kościoła wyłącznie po to, by posłuchać wspaniale przygotowane chóry. To prawdziwa uczta dla zmysłów!

Top