• 27 maja 2024

Turystyczne atrakcje na Seszelach

Seszele to państwo wyspiarskiej znajdujące się na Oceanie  Indyjskim, które od lat stanowi synonim egzotycznych i luksusowych  wakacji. Chociaż turystyka rozwija się tam w postępie geometrycznym,  miejscowe władze dbają o to, aby żaden jej sektor nie był inwazyjny dla  unikatowej przyrody. W związku z tym na miejscu można korzystać nie  tylko z dobrodziejstw rozległych plaż otoczonych przez palmy, ale  również podziwiać bogactwo fauny i flory. Jakie atrakcje czekają na  turystów ruszających w tym kierunku?

Victoria.  To tu warto zacząć

Victoria to stolica Seszeli, która stanowi dobry początek zwiedzania,  zwłaszcza jeśli ktoś chce poznać do cna miejsce, do którego właśnie  przybył. Znajdują się tutaj liczne muzea i galerie, dzięki którym można  dobrze poznać historię wysp i zrozumieć, jakie czynniki wpłynęły na ich  kulturowe i przyrodnicze ukształtowanie. Znajduje się tutaj również  imponujący ogród botaniczny z 1901 roku, gdzie znajdują się tysiące  roślin typowych dla tej części świata i nie tylko. W mieście znajduje  się również sporo starych budowli z okresu kolonialnego.

Mahe - popularna wyspa

Mahe jest jedną z najbardziej obleganych przez turystów wysp, a w  związku z tym znajduje się tutaj zaawansowana infrastruktura, dzięki  której każdy znajdzie tutaj atrakcje i lokalizacje na własną kieszeń.  Znajdują się tutaj zarówno luksusowe hotele z basenami i wykwintnymi  restauracjami, jak i znacznie tańsze opcje. Wielką atrakcją, zwłaszcza  dla młodych ludzi, jest tutaj bogate życie nocne, a także ogromna ilość  restauracji, knajpek, sklepów i kawiarni.

Ustronne miejsca na Seszelach

Seszele składają się z ponad stu wysp i nie każda z nich przyciąga  masy turystów. Jeśli ktoś wybiera się na Seszele, pragnąc odpocząć od  zgiełku miasta, tłumów i imprez, powinien wybrać się na jedną z mniej  popularnych wysepek. La Digue czy Silhouette to wyspy, które zdają się  być odcięte od świata. Na miejscu nie brakuje jednak podstawowej bazy,  dzięki której turyści będą mogli odpoczywać na niemal pustych plażach  czy eksplorować tutejszą przyrodę. W głębinach oceanu można tutaj  podziwiać piękne rafy koralowe, a lasy tropikalne dają możliwość  zobaczenia unikatowych roślin.

Kiedy wybrać się na Seszele?

Najlepszym argumentem za tym, aby wybrać się na wycieczkę na Seszele,  jest fakt, że niemal zawsze panuje tutaj świetna pogoda. Wahania  temperatur są nieznacze w skali roku, a to oznacza, że niemal zawsze  pogoda umożliwia zwiedzanie i odpoczynek w rajskich warunkach. Warto  jednak pamiętać o tym, że w porze deszczowej można zetknąć się z  intensywnymi opadami deszczu. Aby tego uniknąć, najlepiej wybrać się na  wakacje w okresie pomiędzy kwietniem a czerwcem. Jest to gwarancja, że  pogoda umożliwi wówczas nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na  pięknych plażach.

 

Top