• 14 czerwca 2024

Tunezja i jej atrakcje. Kairuan

Kairuan to ważny ośrodek życia religijnego, którym turyści z całego świata zachwycili się już dawno. To miasto to ciekawy punkt w programie każdej wycieczki po Tunezji, a biura podróży coraz częściej zachęcają swych klientów do jego odwiedzenia. Jakimi skarbami może się tu pochwalić Tunezja? Czym ten wyjątkowy ośrodek religijny może oczarować podróżnych?

Kairuan to nie tylko jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w Tunezji, ale w całym świecie islamskim. Dla muzułmanów miasto to ma ogromne znaczenie. O tym, jak ważnym ośrodkiem religijnym jest to miasto, najlepiej świadczy ogromna liczba obiektów sakralnych znajdujących się na jego terenie. Tylko na terenie starówki ujrzeć można 50 meczetów, w gronie których nie brak ciekawych przykładów dawnej architektury. To właśnie te meczety są dla wielu turystów głównym celem wycieczki na teren tego miasta. Kairuan może się jednak pochwalić nie tylko meczetami, ale i ciekawa medyną. Otaczają ją długie mury miejskie, uznawane za kolejną ważną atrakcję. Meczet Beja oraz meczet Trzech Drzwi to najciekawsze budowle sakralne, które koniecznie trzeba odwiedzić w tym mieście. Dla turystów ważnym obiektem jest też piękny budynek z XIV wieku, który mogą zwiedzić nawet ci, którzy nie są wyznawcami islamu. To zawija Sidi Abid el-Ghariani, w której niegdyś znajdowały się szczątki sufickiego świętego. Choć zostały one przeniesione, budynek ten w dalszym ciągu zajmuje bardzo ważne miejsce na mapie islamskich atrakcji.
W czasie wycieczki po tej części kraju warto też zwrócić uwagę na te atrakcje, które znajdują się już poza murami miasta. Gród el-Belawiego oraz Baseny Aghlabidów to najważniejsze atrakcje, które znalazły się już za murami starego miasta.

Biura podróży coraz chętniej pokazują nam mniej znane skarby Afryki. Tunezja jest jednym z tych państw, które daje w tym zakresie wiele możliwości. W czasie wycieczki po tym kraju każdy z nas znajdzie dla siebie moc niezwykłych atrakcji, dzięki którym egzotyczna wyprawa okaże się wspaniałą przygodą.

Top