• 12 sierpnia 2022

Jeśli marzy wam się podróży do Afryki, powinieneś zdecydować się na wypad do Tanzanii. Kraj ten oferuje białe, koralowe plaże, które obmywają krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego. To oczywiście dopiero początek! Na miejscu będziecie mogli przemierzyć safari na przestronnych i bezkresnych równinach Serengeti, podziwiać monumentalne szczyty Kilimandżaro oraz największą na świecie nienaruszoną kalderę o nazwie Ngorongoro. Prawdziwie rajski odpoczynek czeka na was na Zanzibarze, gdzie odkryjecie swój kawałek nieba. Pora rozpocząć waszą afrykańską przygodę!

Wakacje w Zjednoczonej Republice Tanzanii to świetny pomysł, jednak pamiętajmy, że wiza do tego kraju jest obowiązkowa, ale otrzymać ją można po przylocie na lotnisko. Wówczas robione jest nam zdjęcie i pobierane są odciski palców, a cała procedura odbywa się szybko i sprawnie. Obowiązującą walutą jest szyling tanzański, jednak np. na Zanzibarze można bez problemu płacić w dolarach. Bardzo ważne – akceptowane są tylko te banknoty wypuszczone po 2000 r. Co prawda starsze można wymienić w banku, niestety po bardzo niekorzystnym kursie. Po wstępnym wprowadzeniu w sytuację wyjazdową pora odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto polecieć do Tanzanii i Zanzibaru?

Tanzania i Zanzibar - kliknij i dowiedz się więcej! >>> https://planetescape.pl/kraj/tanzania-i-zanzibar/

Przed wami najwspanialsze cuda natury
Do najbardziej popularnych miejsc wśród podróżników przemierzających Tanzanię należą Równina Serengeti, Krater Ngorongoro oraz Kilimandżaro. Już tylko ta słynna trójka jest wystarczającym powodem, dla którego warto wyruszyć do Afryki. To jednak nie wszystko, ponieważ tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników antycznych kultur i pięknych widoków czekają ruiny starożytnej cywilizacji Suahili, wspinanie się na pokryte śniegiem Kilimandżaro oraz spacer z masajskim przewodnikiem po jałowych równinach wokół wulkanu Ol Doinyo Lengai. Warto wiedzieć, że absolutnie najpiękniejsze szlaki safari wiodą wprost przez zapierające dech w piersiach równiny Serengeti, wokół krateru Ngorongoro i majestatycznej góry. Chodzi o najwyższy szczyt Afryki, a więc wspomniane już Kilimandżaro. Wbrew pozorom szczyt ten nie jest wcale tak niedostępny, jak mogłoby się wydawać i każdy może podjąć się tego zadania. Wspinaczka w zasadzie przypomina bardziej spacer i wcale nie wymaga profesjonalnych umiejętności alpinistycznych. Istotne jest jednak to, aby przed trekkingiem zadbać o różne formalności, żeby otrzymać specjalną zgodę, za którą niestety trzeba zapłacić.

Rajskie plaże Zanzibaru i przygoda na Safari
Wybierając się na Zanzibar koniecznie zacznijcie od prywatnego safari. Nic nie zastąpi nocy spędzonej w luksusowych lodgach oraz wizyty na rajskiej wyspie. Pełna przygód wyprawa jeepem na safari, gdzie można obserwować codzienne życie Masajów oraz stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami to tylko początek atrakcji. Majestat dzikiej przyrody to widok, który zostanie z wami na zawsze. Wyobraźcie sobie stada słoni, żyraf i lwów biegające wolno w całej swojej wspaniałości i będące na wyciągnięcie ręki. To jednak wciąż nie wszystko! Otóż oglądanie zwierząt w środowisku naturalnym urozmaicone jest o „game drive”. Po safari pora na rajskie plaże Zanzibaru, gdzie przyjdzie czas na upragniony relaks w iście rajskim stylu. Prywatna i luksusowa willa czy apartament urządzony zgodnie z tradycją afrykańską? Wybór hoteli jest ogromny. Na białych i miękkich plażach znajdziecie swój autentyczny kawałek nieba.

Stone Town
Stolica Zanzibaru czyli Stone Town skrywa wiele ciekawostek. To w końcu tutaj urodził się legendarny wokalista grupy Queen, Freddy Mercury. Zamykające uliczki arabskie domy oraz indyjskie ornamenty, jak również kręte drogi i barwne bazary pełne aromatu świeżej kawy sprawią, że z wyjazdu wrócicie wypoczęci i naładowani nową energią. Ta nadmorska perełka jest miejsce, gdzie przenika się wiele kultur, stylów architektonicznych, obyczajów, smaków i zapachów. Gubiąc się w zakamarkach zanzibarskiej stolicy, słuchając dzieci, powtarzające wersy Koranu i delektując się świeżo parzoną kawą na węglu, poczujecie się jak w innym wieku. Wieczorami warto udać się do Forodhani Gardens, gdzie można zasmakować w grillowanej ośmiornicy bądź szaszłyku z rekina. Popić je można świeżym sokiem z trzciny cukrowej, a wszystko w iście nieziemskiej atmosferze, którą funduje przybyszom ta kulturowo zróżnicowana społeczność.

Pyszne jedzenie
A skoro już mowa o jedzeniu trzeba koniecznie wspomnieć o owocach morza. Kolejna pyszna przekąska to owoce, a więc świeże, soczyste i dojrzałe ananasy oraz mango. W Tanzanii znajdziecie też fantastyczne uprawy pełne aromatycznych przypraw.

Top