• 14 czerwca 2024

Tajlandia. Dlaczego właśnie tam?Szukając miejsca na wakacyjny wypoczynek bardzo często kierujemy swoje myśli w stronę krajów bardziej orientalnych. Na czele listy zazwyczaj znajduje się Tajlandia. To doskonały wybór, który – z różnych powodów – jest w stanie zaspokoić gusta i potrzeby zróżnicowanej klienteli. A zatem – dlaczego wyjazd do Tajlandii to świetny pomysł?

Bardzo atrakcyjne ceny

Sam wyjazd do Tajlandii nie należy może do najtańszych – chociaż również nie do najdroższych – z racji chociażby konieczności zakupu biletu lotniczego, jest też rzecz jasna zależny od standardu hotelu, jaki wybierzemy w biurze podróży w ramach ekskluzywnych wczasów w Tajlandii. Jednak już ceny na miejscu potrafią być szokujące niskie w porównaniu do tego, co czeka nas w innych popularnych destynacjach. Życie w Tajlandii jest tanie i dla przeciętnie zamożnego Polaka nie stanowi większego problemu czerpanie z niego pełnymi garściami.

Bardzo ciekawa kuchnia

Będąc w Tajlandii możemy poznać zupełnie inny obraz kuchni niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w kraju. To idealnie świeże produkty w zaskakująco niskich cenach i potrawy, jakich nie dostaniemy nawet w naszych najlepszych orientalnych restauracjach. To raj dla miłośników street food, ale też dla osób, które najchętniej spędzają czas na plaży, sącząc kolorowe drinki i zajadając się pachnącymi owocami.

Setki wysp i tysiące plaż

Właśnie błogi odpoczynek jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na odpoczynek w Tajlandii – chociaż oczywiście trekkingu, pływania, żeglowania czy nurkowania będą czuć się tu jak w prawdziwym raju. Bogactwo wysp i plaż przekłada się też na przeróżne krajobrazy, jakie mogą nam towarzyszyć podczas wypoczynku. Od lagun, na których można spędzić czas wyłącznie we dwoje czy z grupką przyjaciół, po duże i dobrze wyposażone plaże, na których rozbrzmiewają języki z całego świata. Nawet jeśli najbardziej lubicie nic nie robić, to i tak warto poświęcić chociaż jeden dzień, by udać się do jednego z tutejszych parków narodowych, zachwycających bogactwem roślinności i tętniących życiem.

A zabytki?

Chcecie poznać rys historyczny miejsca, w którym wypoczywacie? Nie zapomnijcie wybrać się na wycieczkę po miejscowych zabytkach. Zarówno tych mniej znanych świątyń i miejsc kultu, jak i tych, które polecają przewodniki całego świata - Wielki Pałac Królewski, świątynia Wat Pho czy park historyczny Sukothai.

Top