• 23 lipca 2024

Seszele - rajskie wakacje na wyciągnięcie ręki

Seszele to wyspiarskie państwo znajdujące się na Oceanie Indyjskim. Usytuowane jest ok. 1600km od wybrzeży Afryki. Rajskie plaże, lazurowa woda i piękna roślinność sprawiają, że Seszele zajmują dosyć wysokie miejsce w rankingu na najpiękniejsze rajskie wakacje. Warto jednak dodać, że państwo posiada również niezwykle zawiłą i tym samym ciekawą historię, której pozostałości można podziwiać do dnia dzisiejszego. Jakie miejsca warto zobaczyć na Seszelach? Gdzie się udać, by jak najlepiej poczuć atmosferę tego kraju?

Victoria - zwiedzanie stolicy

Victoria znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Mahe. To jedno z najważniejszych miast na Seszelach w czasach kolonizacji było miastem brytyjskim. Dzisiaj jest mieszanką wielu kultur, które funkcjonują obok siebie i przenikają się wzajemnie na każdym kroku. Zdecydowanie warto wybrać się na zwiedzanie starej części miasta, która jest plątaniną wąskich uroklowich uliczek. W innych częściach miasta wciąż można podziwiać pozostałości brytyjskiej kolonii, zwłaszcza pod postacią charakterystycznej zabudowy. Jedną z największych atrakcji jest wspaniale wyposażone Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Historii Narodowej Seszeli. To nie lada gratka dla miłośników historii oraz osób, które po prostu pragną zapoznać się z historią tego kraju. Warto wybrać się także na spacer do pięknego ogrodu botanicznego Mont Fleuri. To miejsce pełne unikatowych gatunków roślin, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Vallée de Mai

Vallée de Mai to wyjątkowy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Parku Narodowego Praslin. To jedno z nielicznych już miejsc na naszej planecie, w których można podziwiać dziewiczy las. Niemałą atrakcją jest również piękna Dolina Mai, która od pewnego czasu znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tutaj napotkać niezwykle rzadkie gatunki ptaków, m.in. czarną papugę oraz seszelańskiego bubula.

La Digue

Rajskie widoki to również domena wspaniałej wyspy La Digue. Ta niewielka wysepka liczy sobie raptem 10km kwadratowych i niespełna 2 tysiące mieszkańców. Uchodzi jednak za jedną z najpiękniejszych w całym kraju i przyciąga swoimi piaszczystymi plażami otoczonymi bujną roślinnością. Niemałą atrakcją są porozsiewane wzdłuż wybrzeża skały o zadziwiających kształtach. Nic dziwnego w tym, że La Digue stała się prawdziwym rajem dla fotografów oraz dla osób, które pragną zafundować sobie niezapomniane wakacje. To jedno z tych miejsc, w których z łatwością zapomina się o codziennych troskach. Liczy się tylko szum morskich fal, przyjemny piasek pod stopami i piękne otoczenie.

Spotkanie z żółwiem olbrzymim

Aldabra zalicza się do grona największych atoli na naszej planecie. Składa się z czterech wysp koralowych, które okalają płytką lagunę. Warto dodać, że jest to miejsce niezamieszkane, a to z kolei oznacza, że nie znajdziemy w Aldabrze zbyt dużej ingerencji człowieka. Jest to idealna propozycja dla osób, które pragną przeżyć prawdziwą przygodę i spotkać majestatycznego żółwia olbrzymiego. W Aldabrze znajduje się największa kolonia tych imponujących zwierząt. Na terenie Aldabry mieszka również kilka innych endemicznych gatunków, które przyciągają naukowców z różnych stron świata.

Jesteś zainteresowany podróżą do Seszele? Dowiedz się więcej o najlepszym hotelu na Seszelach: https://nomade.pl/seszele/hilton-seychelles-labriz-resort-spa-1

Top