• 17 kwietnia 2024

Część podróżujących szuka podczas egzotycznych wyjazdów przede wszystkim oderwania się od rzeczywistości, możliwości poznania odmiennej kultury i codziennego życia mieszkańców. Jednak spora część turystów oczekuje komfortu, który oferują ośrodki tworzące całe kompleksy położone w najbardziej atrakcyjnych dla odwiedzających miejscach. Wypoczynek, infrastruktura stworzona z myślą o turystyce i piękne widoki – to wszystko oferuje półwysep Varadero. Na obszarze około 25 kilometrów dominuje turystyka i trudno się temu dziwić. Na półwyspie można spędzić cały urlop, ale interesująca będzie również jednodniowa wycieczka, jeśli zaplanowaliśmy pobyt w Hawanie. Z stolicy Kuby na dojazd trzeba przeznaczyć zaledwie dwie godziny.

Plaże na półwyspie Varadero 

Plaże na półwyspie Varadero uważane są za jedne z najpiękniejszych na Kubie – jasny, czysty piasek, lazurowe ciepłe morze i palmy zachwycają przyjezdnych. Widoki jak z pocztówki sprawiły, że miasteczko przekształciło się w kurort. Jego potencjał został zauważony jeszcze przed rewolucją, gdy uważane było za jedno z najbardziej znanych kąpielisk na wyspie i odwiedzane przez bogatych Amerykanów. Obecnie szczególnie wschodnia część pełna jest cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, które zadowolą wszystkich poszukujących możliwości wypoczynku w luksusowych warunkach. Varadero ma również inne, mniej komercyjną oblicze – miejsce noclegowe oferują także pensjonaty i prywatne kwatery w samej wiosce Varadero. Poszukiwanie spokoju nie musi zatem oznaczać rezygnacji z odwiedzenia najpiękniejszych kubańskich plaż, na półwyspie z łatwością można znaleźć miejsca, gdzie ruch turystyczny nie jest tak intensywny, a widoki równie piękne jak z okien najbardziej luksusowych hoteli. 

Pobyt na Varadero

Pobyt na Varadero to nie tylko okazja do spędzenia czasu na plaży i skorzystania z kąpieli w morzu. Turyści mają także możliwość skorzystania z farm aktywnego wypoczynku – największą popularnością cieszą się sporty wodne. Warto zapoznać się z ofertą przystani jachtowych oraz klubów nurkowych i wybrać propozycję skierowaną do indywidualnych klientów lub wziąć udział w zorganizowanych zbiorowych wycieczkach łodziami lub wyprawach wędkarskich. Półwysep jest szczególnie interesujący dla płetwonurków – w jego okolicy znajduje się zatopiona łódź z okresu II wojny światowej oraz rafa koralowa. Aby dotrzeć do najciekawszych miejsc, warto oddalić się od półwyspu w stronę niewielkich wysepek rozsianych na północnym zachodzie. Wielu turystów właśnie na Varadero rozpoczyna swoją przygodę z nurkowaniem, do czego zachęca interesujący podwodny świat oraz dostępność licznych kursów, szkół i wypożyczalni sprzętu.

Top