• 14 czerwca 2024

Wakacje spędzone w Malezji na pewno mają szansę należeć do tych niezapomnianych. Trudno jednak planować podróż, jeżeli nie zna się warunków pogodowych panujących w miejscu, do którego się udaje. Jeśli zatem wybierasz się do Malezji, koniecznie dowiedz się, kiedy będziesz mieć do czynienia z najkorzystniejszą aurą. 

Jaki klimat panuje w Malezji?

Jeśli pragniesz spędzić wymarzony urlop w Malezji, musisz wiedzieć, że panuje tam równikowy klimat. Oznacza to, że średnie dobowe temperatury powietrza rzadko kiedy osiągają wartości niższe niż 28 - 32 stopnie Celsjusza. Dla klimatu równikowego znamienne są jednak nie tylko wysokie temperatury powietrza, ale również i obecność opadów atmosferycznych. Dla większości mieszkańców oraz turystów ich obecność jest jednak dość kojąca. Opady deszczu przynoszą bowiem orzeźwienie i sprawiają, że chociaż przez chwilę można odetchnąć pełniejszą piersią. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że upał w Malezji daje się mocno we znaki, zwłaszcza że wilgotność jest tam bardzo wysoka.

Kiedy najwięcej pada?

Większość turystów wybierających się do Malezji pragnie, aby ich wakacje były możliwie najbardziej słoneczne. Jeśli jesteś jednym z nich, na pewno zechcesz wiedzieć, kiedy i gdzie najwięcej pada. Otóż okazuje się, że Malezja jest podzielona pod tym względem na dwie strefy. Jeśli planujesz wypoczynek na zachodnim wybrzeżu i chcesz uniknąć nadmiaru opadów deszczu, najlepiej udaj się tam w okresie pomiędzy grudniem a marcem. Jak się bowiem okazuje, okres od kwietnia do listopada jest tam najbardziej mokry. Wakacje na wschodnim wybrzeżu najlepiej będzie zaś odbyć wtedy, gdy na zachodnim panuje pora mokra. 

Dla każdego coś dobrego - udane wakacje w Malezji możliwe przez cały rok

Malezja, jako kraj w klimacie równikowym, ma wiele do zaoferowania przez cały rok. Jeżeli obawiasz się chłodu, możesz natychmiast pozbyć się tego lęku. Niskich temperatur w Malezji nie uświadczysz i to bez względu na to, czy wybierzesz się na wakacje w grudniu, kwietniu czy sierpniu. Oprócz lekkiej, przewiewnej odzieży nie zapomnij jednak wyposażyć się w parasol i płaszcz przeciwdeszczowy. Nawet jeśli wybierzesz się w określony rejon Malezji podczas pory suchej, ryzyko opadów atmosferycznych nadal będzie występowało. Zazwyczaj opady mają charakter przejściowy, a nie ciągły. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo tego, że w trakcie swojego urlopu doświadczysz wystarczającej ilości dni ze słońcem. Zyskasz też niejedną okazję do podziwiania gwałtownej, charakterystycznej dla klimatu równikowego burzy.

 

Top