• 12 sierpnia 2022

Plaże Wietnamu od dawna stanowią jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Azji Południowo-Wschodniej, ale azjatyckie kraje nadbrzeżne stają się coraz bardziej znane i popularne wśród turystów! Dzięki ponad 3000 kilometrów wspaniałej linii brzegowej Wietnam jest pełen niekończących się pasm czystego piasku, tropikalnych wysp oraz niezliczonych zatoczek i lagun, które tylko czekają na odkrycie.

Idealne miejsca dla miłośników plaż znajduje się w strefie tropikalnej, która jest bogata w czystą wodę, biały piasek i doskonałe punkty do uprawiania sportów wodnych i oglądania zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Przy tak wielu plażach i tak niewielkiej ilości czasu, jaką dysponują zazwyczaj turyści z Europy trudno odwiedzić wszystkie interesujące miejsca. Przygotowaliśmy, zatem listę najlepszych plaż Wietnamu.

Nha Trang Beach, Nha Trang
Plaża Nha Trang, znana również jako City Beach jest chyba najbardziej znana ze względu na wyjątkowe połączenie miasta i naturalnego piękna. Sama plaża charakteryzuje się białym, pudrowym piaskiem, który jest całkowicie otoczony miejskimi ogrodami, ładnymi parkami i rzędami drzew. Z jednej strony, plaża jest swego rodzaju bramą do dziewiczych wysp, które są dostrzegalne w oddali, z drugiej strony tętni nowoczesne, energetyczne miasto otoczone zielonymi górami. Ta idealna mieszanka może zadowolić każdego turystę.

Ponieważ Nha Trang Beach jest tak popularnym celem turystycznym, jest dobrze utrzymana i szczyci się dużą ilością ośrodków umożliwiających uprawianie sportów wodnych. Na plaży znajduje się Rainbow Divers, pierwsze centrum nurkowe z certyfikatem PADI w Wietnamie, które gwarantuje najlepsze nurkowanie na Morzu Południowochińskim. Inne wodne przygody, których tutaj doświadczymy to: snorkeling, wakeboarding oraz kitesurfing. Na okolicznych wyspach znajdują się także liczne ośrodki SPA.

Plaża Mui Ne
Jeśli szukamy wydm i możliwości uprawiania kitesurfingu, nie znajdziemy lepszej plaży w Wietnamie, niż Mui Ne. Kiedyś istniała tu jedynie wioska rybacka. W dzisiejszych czasach ten odcinek czystego piasku stał się ciągiem nadmorskich kurortów, tworząc główny pas nadmorski Wietnamu. Obok luksusowych ośrodków wśród kołyszących się palm i wydm nadal funkcjonuje pierwotna wioska rybacka z gigantycznymi okrągłymi łódkami, z których mieszkańcy codziennie łowią ryby. Liczba atrakcji, które czekają na nas na plaży Mui Ne przyprawia o zawrót głowy. Od kitessurfingu, przez wakeboardnig, paddleboarding, po sanboarding oraz jazdę na quadach. Chociaż kochamy plaże, na których możemy się odprężyć i odpocząć, czasem chcemy przecież adrenaliny i przygody.

Doc Let Beach, Hon Khoi Peninsula
Podczas gdy reszta świata opala się na City Beach w Nha Trang, dlaczego nie udać się na półwysep Hon Khoi i mieć piękna plażę wyłącznie dla siebie? Widoki z Doc Let Beach przypominają sielankowe pocztówki z egzotycznych wakacji – biały piasek otoczony przez wiecznie zielone drzewa. Ta niewielka baza turystyczna jest popularna wśród turystów, którzy szukają zacisznego raju na plaży. To słabo zaludnione miejsce, w którym poznamy prawdziwą atmosferę wietnamskich wysp. Zdecydujmy się na tę plażę, jeśli chcemy uciec od turystycznego zgiełku i miejskich klimatów.

Danang Beach, Da Nang
Miejsce to nieodłącznie wiąże się burzliwą historią Wietnamu. Danang było centralnym obszarem walki podczas wojny w Wietnamie. Od tego czasu zyskuje coraz większe uznanie ze względu na wspaniałe plaże. Nazwa Danang Beach odnosi się do gigantycznego odcinka białego piasku i czystej wody, zaczynając od Małpich Gór, po Hoi An, z Marmurowymi Górami gdzieś środku. Z białym miękkim piaskiem, ostrym słońcem, palmami kokosowymi i dziewiczą rafą koralową, Danang jest jedną z najlepszych plaż w Wietnamie. Tutejsze zachody słońca są naprawdę spektakularne.

Danang Beach składa się z kilku części: My Khe, My An, Non Nuoc i Cua Dai. My Khe jest tętniącym życiem obszarem ekspedycyjnym, Non Nuoc z kolei zaniedbaną wioska z idylliczną plażą. Przybywający tu turyści zakochują się w przepięknej scenerii tego obszaru. Obok plaży znajduje się rzeka Kinh, której krystalicznie czysta woda wpada do morza.

An Bang Beach, Hoi An
Jedna z najlepszych plaży Wietnamu - An Bang Beach położona jest na północ od popularnej siostrzanej plaży Cua Dai. Jest jednak m mniej skupiona na turystach, niż Cua Dai Beach. Odwiedzana jest głownie przez lokalnych mieszkańców Hoi An. Ta plaża z licznymi barami i ogrodami jest idealnym miejscem do opalania się i leniwego popijania koktajli.

Top