• 12 sierpnia 2022

Plaże w Wietnamie to popularne miejsca wśród turystów i mieszkańców, którzy chcą uciec od tętniącego życiem miasta. Żadna z tutejszych plaż nie jest taka sama i każdy turysta znajdzie idealny odcinek złotego piasku dla siebie. Oprócz ponad 3 000 km miękkich piasków i czystych wód, Wietnam ma również wiele zacisznych zatoczek i wysepek, które idealnie nadają się do nurkowania. Przedstawiamy trzy wyjątkowe plaże Wietnamu, które z pewnością warto odwiedzić podczas podróży do tego kraju.

Long Beach (wyspa Phu Quoc)
Long Beach w Phu Quoc jest podzielona na północną i południową część. Na północy znajduje się większość luksusowych kurortów, restauracji i obiektów turystycznych na wyspie. Podczas, gdy większość plaży jest własnością różnych ośrodków pięciogwiazdkowych, nadal można znaleźć kilka miejsc publicznych na południu. Long Beach można łatwo poruszać pieszo, ale zalecamy wypożyczenie motocykla lub roweru, aby zwiedzić tradycyjne wioski rybackie i farmy pereł położone na południowym krańcu plaży. Ponieważ plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Phu Quoc, wielu turystów udaje się tu wieczorem, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na zachód słońca. Jest to również idealne miejsce do opalania, nurkowania z rurką i pływania, zwłaszcza dla osób przebywających w luksusowych kurortach i hotelach.

Mui Ne Beach (Phan Thiet)
Mui Ne jest najbardziej znanym nadmorskim kurortem Phan Thiet, obejmującym 15 km piaszczystych plaż, które są otoczone szeregiem lokali gastronomicznych i handlowych, a także luksusowych nadmorskich kurortów. To idealny wybór dla wszystkich, którzy pragną poznać codzienne życie miejscowej ludności. Na północnym krańcu zatoki Mui Ne znajduje się tradycyjna wioska rybacka, z której roztacza się malowniczy widok na wybrzeże pokryte kołyszącymi się palmami i kolorowe łodzie rybackie zacumowane na wodzie. Zwiedzanie portu rybackiego o świcie jest koniecznością, ponieważ zobaczysz miejscowych rybaków sortujących setki świeżych owoców morza, takich jak kraby, przegrzebki i płaszczki. Mimo, że Mui Ne jest bardzo autentycznym miejscem, rosnąca liczba odwiedzających wioskę rybacką Mui Ne turystów zaowocowała licznymi sklepami z pamiątkami i niedrogimi restauracjami serwującymi owoce morza.

Mui Ne jest również otoczona unikalnymi naturalnymi formacjami, zielonymi górami i pozostałościami starożytnego Królestwa Czampy. Charakterystyczne czerwone i białe wydmy oferują pełen wrażeń wyprawy na quadach i zjazdy po stokach na swego rodzaju plastikowych saniach. Fairy Stream, najpopularniejszy punkt widokowy zapewnia niesamowite widoki. Wokół rozciąga się dramatyczny krajobraz pełen białych i czerwonych wydm, zielonych drzew, kwitnących kwiatów, i palm kokosowych. Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest w Mui Ne jest Pagoda Linh Son Truong Tho na szczycie góry Ta Cu, w której znajduje się największy w Wietnamie pomnik leżącego Buddy.

Quy Nhon Beach (Prowincja Binh Dinh)
W Wietnamie jest jedno miejsce, które zasługuje na odwiedziny przez więcej ludzi: Quy Nhon. Mimo że nie jest powszechnie uważane za cel turystyczny, to średniej wielkości miasto graniczy z pięknymi plażami i okolicą, która zapiera dech w piersiach. Rybołówstwo jest głównym zajęciem mieszkańców Quy Nhon, co czyni go doskonałym źródłem wyjątkowych owoców morza. To miejsce jest polecane wszystkim miłośnikom owoców morza. Jeśli plażowanie zamierzamy połączyć z degustacją fantastycznych wietnamskich smakołyków, nie znajdziemy lepszego miejsca.

Top