• 12 sierpnia 2022

Miłośnicy wody i plażowania są w Tajlandii rozpieszczani. W tej tropikalnej krainie znajdziemy różne rodzaje plaż, od zacisznych zakamarków z najbardziej podstawowymi udogodnieniami, po odwiedzane przez tłumy turystów popularne plaże. Ale gdziekolwiek kładziemy ręcznik, spodziewajmy się skąpanych w słońcu, ciepłych białych piasków i wód w tysiącu odcieni niebieskiego. Które plaże w Tajlandii szczególnie warto odwiedzić?

Railay Beach
Raily Beach to jedna z najpiękniejszych plaż w Tajlandii, położona między miastem Krabi, a Ao Nang. Railay Beach znajduje się na szczycie każdej listy turystów, a powody wydają się oczywiste. Plaża jest po prostu piękna. Osadzona między skalistymi wapiennymi klifami i otoczona gęstym lasem deszczowym. Co ciekawe, Railay jest dostępna tylko dzięki łodziom longtail. Podczas, gdy wiele osób przyjeżdża tu na jednodniową wycieczkę, aby nurkować z krystalicznie czystej wodzie, skakać z klifów lub odkrywać wiele ukrytych zatoczek półwyspu, niektórzy wybierają opcję z noclegiem. Plaża oferuje kilka miejsc noclegowych, od podstawowych bungalowów po okazałe luksusowe kurorty.

Tha Pho Beach
Tha Pho to eteryczna oaza na jednej z najbardziej oddalonych wysp Tajlandii Koh Kood. Jest niezwykle zacisznym, spokojnym miejscem z niewielka ilością kwater prywatnych i tanich hoteli oraz garstką luksusowych kurortów. Jako jedna z mniejszych wysp w Tajlandii, Koh Kood zachowała swoją powolną, marzycielską atmosferę. Ale podczas, gdy brzegi plaży Tha Pho są ciche i spokojne, jej turkusowe wody tętnią życiem. Są domem dla kwitnącego podwodnego ekosystemu, w którym współistnieją żółwie morskie, płaszczki i barakudy pływające wśród przepięknych raf.

Chaweng Beach
Ten spektakularny odcinek plaży na Koh Samui jest idealnym miejscem dla rozrywkowych plażowiczów. Wysokiej klasy kurorty w północnej części Chaweng Beach oferują idylliczne miejsca, aby odpocząć i cieszyć się wakacjami w stylu spa, ale jeśli wolimy spędzić czas na plaży chłonąc słońce i koktajle, a następnie bawiąc się do białego rana, z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Chaweng Beach jest pełna barów przy plaży, które ożywają w czasie happy hor. Sprawdźmy słynny bar Ark, znany z niesamowitego grilla i świeżych dań z owoców.

Kat Noi Beach
To oaza spokoju na wyspie Phuket, w porównaniu do tętniącej życiem sąsiedniej plaży Kata. Kata Noi zapewnia nam jedwabiście miękki piasek z małymi szałasami sprzedającymi zimne Singha (tajskie piwo) i dobre jedzenie. Wielbiciele sportów wodnych znajdują porządne miejsca do surfowania na północnym krańcu plaży, podczas gdy nurkowie udają się na skaliste przylądki na obu końcach zatoki. Tymczasem miłośnicy prawdziwego plażowania powinni pozostać na środkowym odcinku plaży, gdzie mogą wypożyczyć leżak na cały dzień i wygrzewać się w ciepłym tropikalnym słońcu.

Long Sandy Beach
To cudownie malownicza plaża na Koh Chang, tętniąca życiem nocnym. Piasek jest tu miękki, palmy kołyszą się nad głowami, a woda jest przyjemnie ciepła. Gdy zapada noc, plaża ożywa dzięki oświetlonym świecami stołom, tancerzom ognia i dudniącym dźwiękom z klubów, które pozostają otwarte, dopóki nie znikną ostatni klienci. Turystyka i rozwój od dawna wkraczają na tę część Koh Chang (trzecia co do wielkości wyspa w Tajlandii), ale ze względu na status parku narodowego wyspy, nie ma wysokich budynków, które zasłaniają malownicze widoki wyspy.

Top