• 23 lipca 2024

Miesiąc miodowy zwykle trwa od jednego do dwóch tygodni, dając nowożeńcom niewiele czasu na poznanie całej Krainy Uśmiechu, bo tak nazywana bywa Tajlandia. W przypadku podróży poślubnej warto wybrać jeden z trzech kierunków: Bangkok, Phuket i Chiang Mai. Każde z tych miast posiada lotnisko, dzięki czemu transport jest szybki i wygodny.

Chcesz zobaczyć Tajlandię? Sprawdź ofertę na  https://planetescape.pl/oferta/podroz-tajlandia-bangkok-i-dwie-wyspy/

Nowożeńcy w Bangkoku
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Miasto Aniołów to ostatnie miejsce, w którym chcą zatrzymywać się nowożeńcy. Jednak stolica Tajlandii ma wiele rzeczy do zaoferowania. Po przybyciu do Bangkoku nowożeńcy powinni wybrać się do jednego z niewiarygodnych barów, aby napić się wybornego drinka. Do najpopularniejszych barów w Bangkoku należą Vanilla Sky, Vertigo & Moon Bar, Above Eleven i Brewski. Po rozkoszowaniu się drinkami warto odpocząć i zrelaksować się w jednym z wielu luksusowych hoteli stolicy. Niektóre z najbardziej romantycznych hoteli w Bangkoku to Maitria Hotel Sukhumvit 18, Ramada Plaza Bangkok Menam Riverside i Chakrabongse Villas.

Choć miasto może wydawać się tłoczne i hałaśliwe, jest tu mnóstwo miejsc, które są pełne romantyzmu, idealne dla nowożeńców. Mogą oni odwiedzić jeden z wielu parków Bangkoku, w tym Santiphap Park, Chatuchak Park i Lumpini Park. Po spacerze czekają rejsy rzeką Chao Phraya. Po kilku nocach w stolicy nowożeńcy powinni udać się na południe, aby złapać trochę promieni słonecznych i spędzić romantyczny czas na plaży na wyspie Phuket.

Romantyczne chwile na wyspie Phuket
Podczas gdy wyspy takie jak Koh Samui lub Koh Tao mogą wydawać się nieco bardziej romantyczne, są one również bardziej odległe, co sprawia, że trudniej jest do nich dotrzeć. Nowożeńcy nie chcą przecież tracić cennego czasu na przemieszczanie się między poszczególnymi, ciekawymi miejscami.

Phuket jest największą wyspą w Tajlandii, a jej rozmiar gwarantuje mnóstwo rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Pełna nieskazitelnych plaż, wspaniałych budowli sakralnych i wielu atrakcji zarówno w wodzie, jak i poza nią, wyspa Phuket jest idealnym miejscem dla tych, którzy spędzają w Tajlandii miesiąc miodowy.

Nowożeńcy powinni koniecznie odwiedzić Phuket Town, gdzie mogą pospacerować po mieście ozdobionym chińsko-portugalską architekturą. Istnieje również droga zbudowana w całości z różowych budynków, idealne miejsce na zrobienie ciekawego zdjęcia. Wokół wyspy znajduje się wiele wspaniałych miejsc do nurkowania, a ambitni nurkowie mogą nawet wybrać się na całodniową wycieczkę na wyspy Surin lub Similan, jedne z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Po kilku dniach dobrej zabawy na słońcu, czas, aby nowożeńcy wybrali się do ostatniego celu swojej podróży: Chiang Mai.

Chiang Mai. Fascynujący etap podróży poślubnej
Nowożeńcy mogą zakończyć romantyczny pobyt w Tajlandii w górzystym mieście Chiang Mai. Chiang Mai słynie z niesamowitych ruin otoczonych ze wszystkich stron bujną, dziką dżunglą. Jest to również najlepsze miasto dla osób, które chcą się odprężyć, korzystając z taniego spa z masażami całego ciała.

Po relaksujących masażach trzeba koniecznie zwiedzić liczne świątynie znajdujące się w mieście. Wat Phra Singh, Wat Chedi Luang i najlepsza ze wszystkich,Wat Phra That Doi Suthep to trzy budowle sakralne, które turyści powinni zobaczyć przed opuszczeniem Chiang Mai.

Oprócz zwiedzania świątyń, nowożeńcy mogą skorzystać z jednej z wielu wycieczek, które są łatwo dostępne w mieście. Jedną z najbardziej popularnych jest wycieczka do Elephant Nature Park, gdzie odwiedzający mogą karmić, głaskać i myć słonie. Pary, które lubią aktywność fizyczną, zamiast tego wybiorą zapewne wycieczkę rowerową, kajakową lub rafting.

Top