• 14 czerwca 2024

Trynidad to niewielkie miasto na Kubie, jednak turyści go nie omijają. Wręcz przeciwnie – ze względu na swój urok i niepowtarzalny klimat staje się jedną z atrakcji wyjazdów. Można zatrzymać się tam na dłużej lub wybrać się na jednodniową wycieczkę, na co dzień pozostając w Hawanie. Warte uwagi są również okolice miasteczka, gdzie można zobaczyć dawne plantacje trzciny cukrowej oraz hacjendę z końca XVIII wieku.

Trynidad dla zwiedzających...

Zwiedzanie warto rozpocząć od centralnego punktu miasteczka, czyli placu Plaza Mayor – najbardziej reprezentacyjnego i zadbanego. Przy nim znajduje się również jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Trynidad, którą warto odwiedzić - katedra Iglesia De La Santisima Trinidad. Kierując się przewodnikami, trafimy bez wątpienia do muzeów znajdujących się w miasteczku. Na uwagę zasługuje zarówno Muzeum Romantyzmu, jak i Muzeum Kolonialnej Architektury i Miejskie im. Palacio Cantero.

Oprócz punktów wymienionych w przewodniku warto przede wszystkim udać się na spacer wąskimi ulicami Trynidadu. To dzięki nim odkryjemy prawdziwy urok miasta. Nie sposób nie zwrócić uwagi na oryginalną architekturę w hiszpańskim stylu. Turystów zachwycają przede wszystkim wąskie, strome brukowane uliczki, przy których usytuowane są domy kubańczyków o różnokolorowych fasadach. Przede wszystkim dzięki tej scenerii można poczuć niepowtarzalny klimat miasteczka, o którym często mówi się, że wygląda jakby zatrzymał się tam czas.

... i dla pragnących odpoczynku

Trynidad to nie tylko miejsce, gdzie możemy podziwiać architekturę czy poznać cząstkę kubańskiej kultury. Okoliczne plaże są również idealne dla tych, którzy szukają możliwości wypoczynku i korzystania ze słońca i morza. Warto wówczas odwiedzić bardziej dzikie plaże, położone na uboczu i mniej zaludnione, jak również te cieszące się największą popularnością wśród turystów, jak na przykład Playa Ancon. Komercyjne plaże oferują wszystko, co przyda się podczas wypoczynku – można tam wypożyczyć leżaki czy parasole.

W Trynidad odwiedzający mają również okazję poznać lokalną kuchnię kubańską i warto skorzystać z tej okazji, odwiedzając jedną z licznych restauracji. Często usytuowane są na patiach domów, z których rozciąga się widok na okolicę. Lokalnym specjałem, którego warto spróbować, jest drink Canchanchara, powstający na bazie słynnego kubańskiego rumu.

Top