• 27 maja 2024

Stolica Kuby przyciąga turystów i bez wątpienia jest obowiązkowym punktem wycieczek. Największe miasto na Karaibach kryje w sobie wiele miejsc, które warte są odwiedzenia.

Stare miasto - La Habana Vieja

Często to właśnie tutaj rozpoczyna się zwiedzanie miasta. Klimatyczne uliczki, kolonialna architektura, restauracje i muzea przyciągają turystów. Stara dzielnica Hawany została ponadto wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co potwierdza unikatowość tej części miasta.

Bulwar Prado

Trudno wyobrazić sobie spacer po mieście i pominięcie jego najsłynniejszej ulicy. Bulwar powstał pod koniec XVIII wieku i wzdłuż niego można zobaczyć zabudowania w stylu starohiszpańskim. Dzięki ławkom i drzewom znajdującym się na całej długości alei bulwar Prado to również świetne miejsce na chwilę odpoczynku i schronienie się przed piekącym słońcem.

Kapitol

Uważany jest za jeden z najważniejszych budynków Hawany. Przed rewolucją gmach był siedzibą rządu, obecnie mieści się w nim Akademia Nauk oraz Ministerstwo Nauki, Technologii i Środowiska. Budynek przyciąga uwagę turystów przede wszystkim dlatego, ze jest repliką Kapitolu waszyngtońskiego.

Zamki: Castillo de la Real Fuerza i Castillo Morro

W Hawanie możemy zwiedzić dwa tego rodzaju obiekty. Oba pochodzą z XVI wieku i na pewno zainteresują wszystkich miłośników zamków i fortyfikacji. W przypadku Castillo de la Real Fuerza oprócz zamkowych murów można zobaczyć również wystawę przygotowaną przez Muzeum Morskie.

Place i kościoły w Hawanie

Do najważniejszych i wartych zobaczenia należą niewątpliwie Plaza de Armas, Plaza de San Francisco i Plaza de la Catedral. Wokół nich bardzo często usytuowane są warte zobaczenia kościoły i katedry. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Katedra Niepokalanego Poczęcia, pochodząca z XVII wieku, Klasztor Santa Clara z roku 1644 i Kościół San Francisco wybudowany w 1656 roku.

Muzea

W zależności od interesującej nas tematyki możemy wybrać muzea gromadzące określone zbiory. W Hawanie do najsłynniejszych i najczęściej wybieranych przez turystów należą: Muzeum Narodowe, Muzeum Kolonialne, Muzeum Napoleońskie oraz Muzeum Rewolucji.

Fabryki cygar

Cygara to znak rozpoznawczy Kuby i jedna z pamiątek, którą często turyści przywożą z podróży. Nic dziwnego zatem, że fabryki produkujące ten towar same w sobie stały się atrakcją. Będąc w Hawanie, warto odwiedzić największe i najstarsze manufaktury, między innymi Fabrica de Tabacos Partagás. Można tam zobaczyć proces produkcji, który nadal opiera się na ręcznym wykonywaniu cygar, oraz kupić gotowy produkt.

Top