• 27 maja 2024

Niezapomniane wakacje w Kostaryce!

Kostaryka to górzysty kraj znajdujący się w Ameryce Centralnej. Graniczy od północy z Nikaraguą, a od strony południowej z Panamą. Państwo słynie przede wszystkim z zachwycającej przyrody, która dla wielu turystów jest najważniejszym pretekstem do wybrania się w ten zakątek świata. Warto jednak podkreślić, że Kostaryka to nie tylko piękne górskie krajobrazy. Klimatyczne miasteczka po brzegi wypełnione są niezwykłymi zabytkami, ciekawą historią i kulturą. Kostaryka to zdecydowanie destynacja, która gwarantuje fantastyczne wakacje na styku dwóch oceanów - Spokojnego i Atlantyckiego. Luksusowe wakacje na Kostaryce, akie miejsca warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

 

Stołeczne atrakcje

San Jose znajduje się w środkowej części państwa. Miasto usytuowane jest w śródgórskiej kotlinie o nazwie Meseta Centralna. Z perspektywy turystycznej jest jednym z tych miejsc, których pod żadnym pozorem nie należy pomijać podczas zwiedzania Kostaryki. Zdecydowanie warto wybrać się do popularnego Lasbana Park, który przez mieszkańców nazywany jest płucami stolicy. To pięknie zaaranżowany park, w którym można odetchnąć po intensywnym dniu zwiedzania i podładować baterie przed kolejnym maratonem. Pasjonaci historii powinni wybrać się do Narodowego Muzeum w Kostaryce znajdującego się przy Calle 17. Na terenie obiektu znajduje się ogromna ilość eksponatów, dzięki którym będziemy mogli zapoznać się z historią kraju i jego barwną kulturą. San Jose to miasto pełne rozmaitych muzeów. Godnym polecenia jest również Museum od Costa Rican Art oraz Pre-Columbian Gold Museum.

Parki narodowe

Warto pamiętać o tym, że parki narodowe zajmują około 25% powierzchni całego kraju. Park Narodowy Manuel Antonio jest najmniejszym parkiem w całym kraju i jednocześnie cieszącym się największą popularnością. Usytuowany jest nieopodal miasta Quepos. Zachwyca różnorodnością, ponieważ w jego obrębie można podziwiać nie tylko przepiękne lasy tropikalne, ale również fragment wybrzeża z rajskimi plażami i zapierającymi dech w piersiach rafami koralowymi. Można tutaj również spotkać leniwce, małpy wiewiórcze oraz legwany. Na półwyspie Osa znajduje się kolejny park narodowy. Corcovado jest jednym z największych obiektów tego typu. Według naukowców jest pod względem biologicznym jednym z najbardziej intensywnych terenów na świecie. Można tutaj podziwiać jedną z największych pierwotnych dżungli. W Corcovado mieszkają jaguary i oceloty. Można tutaj również spotkać amerykańskie krokodyle, żółwia skórzastego oraz boa dusiciela.

Poas

Zachwycające widoki czekają nas również w paśmie Kordyliera Środkowa. To właśnie tutaj znajduje się Poas, czynny wulkan posiadający aż trzy kratery. Warto dodać, że kratery wypełnione są jeziorami kraterowymi, co oczywiście sprawia, że prezentują się wyjątkowo zjawiskowo. Na uwagę zasługują również tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Można tutaj podziwiać plantacje kawy i zachwycającą egzotyczną roślinność. Nic dziwnego w tym, że miejsce cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych regionów Kostaryki. Dla wielu turystów jest perełką przyrodniczą, której nie sposób się oprzeć.

Top