• 27 maja 2024

Niezapomniana wycieczka do Kostaryki

Nazywana Zielonym Rajem Kostaryka to państwo w Ameryce  Środkowej, w którym natura traktowana jest z należytym szacunkiem. Nawet  najbardziej luksusowe wakacje wiążą się tutaj z pobytem w hotelu, który  zbudowano tak, aby stał się spójną częścią otoczenia, a nie inwazyjnym  obiektem w pięknych okolicznościach przyrody. Państwo to jest więc rajem  dla miłośników przyrody, którzy docenią urodę dżungli, rozległe plaże i  imponujące wulkany. Jak przygotować się do wycieczki na Kostarykę?

Wakacje w Kostaryce - przed wylotem

Wylot warto planować, biorąc pod uwagę klimat samej Kostaryki.  Znajduje się ona w strefie klimatu podrównikowego, a to oznacza, że  wysoka temperatura panuje tutaj przez cały rok. Zwiedzanie mogą jednak  utrudnić wyjątkowo ulewne deszcze, które są częstym zjawiskiem od maja  do listopada. Warto również dostosować swój strój do planowanej  wycieczki, a mianowicie wybrać cieplejsze ubrania, jeśli w planach jest  zwiedzanie nieco chłodniejszych terenów górskich. Na Kostarykę można  wybrać się z Polski z ważnym paszportem, ale bardzo często zdarza się,  że obsługa lotniska prosi o okazanie biletów powrotnych oraz dowodów na  posiadanie niezbędnych środków finansowych. Warto o tym pamiętać, aby  uniknąć niepotrzebnego stresu. Na miejscu turyści mogą niemal wszędzie  płacić za pomocą karty lub gotówki, a obowiązującą na Kostaryce walutą  jest colon kostarykański.

Co zwiedzać?

Kostaryka to przede wszystkim unikalna przyroda i obiekty  przyrodnicze wynikające z geograficznego położenia oraz aktywności tego  regionu. Do największych atrakcji należą tutaj wulkany Poas oraz Irazu.  Ten pierwszy ma aż trzy kratery wypełnione malowniczymi jeziorami,  a  drugi jest najwyższym szczytem pasma Kordyliera Środkowa. Odbywają się  na niego wycieczki z San Jose, skąd codziennie odjeżdżają turystyczne  autobusy. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z  pewnością docenią możliwość odbycia spaceru w koronach drzew lasów  deszczowych, który obfituje w zupełnie niezwykłe widoki.

Raj dla kawoszy

Kostaryka to państwo, w którym ważnym elementem gospodarki jest kawa.  Smakuje tutaj znakomicie, a plantacje kawy są udostępnione  zwiedzającym. Wulkaniczna gleba i łagodny klimat sprawiają, że Kostaryka  stwarza idealne warunki do uprawy kawy. To tutaj powstaje słynna i  ceniona na całym świecie Arabica. Wycieczka po plantacjach i palarniach  kawy to doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, jakie są  początki napoju uwielbianego niemal na całym świecie. Turyści będą mogli  zobaczyć ogromne ilości drzewek z niepozornymi ziarenkami, które są  starannie zbierane i poddawane obróbce, zanim trafią do opakowań i na  statki płynące w różne strony świata.

Top