• 14 czerwca 2024

Indonezja to wyjątkowo piękny i atrakcyjny pod względem turystycznym kraj. Jeśli zamierzasz spędzić tam swój wymarzony urlop, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi atrakcjami przyrodniczymi tego państwa. Dzięki temu będziesz wiedział, jakich atrakcji nie możesz przeoczyć.

Różowe plaże

Jedna z wysp Indonezji, a konkretnie wyspa Komodo, charakteryzuje się tym, że znajdują się na niej słynne różowe plaże. Określane są one mianem różowych z uwagi na charakterystyczny kolor piasku, który zbliżony jest właśnie do różu. Co ciekawe, wyjaśnienie tego na pozór nietypowego odcienia jest dość proste. Jak się bowiem okazuje, wynika on ze zmiażdżonych fragmentów czerwonych koralowców, które są wymieszane z piaskiem. Jeżeli znajdziesz się na jednej z różowych plaż, koniecznie zabierz ze sobą sprzęt do nurkowania. Dzięki temu będziesz mógł bowiem podziwiać najznakomitsze rafy koralowe. 

Wodospad Tumbak

Jedną z piękniejszych przyrodniczych atrakcji Indonezji jest również wodospad Tumbak. Znajduje się on dokładnie we wschodniej części wyspy Jawa. Dość powszechne jest przekonanie o tym, że wodospad ten jest jednym z najpiękniejszym, o ile nie najpiękniejszym, w całej Indonezji. Jego otoczenie również jest niesamowite, bowiem wodospad znajduje się w samym sercu zachwycającej zielenią dżungli. Strumienie wodne spadają na roślinność z wysokości blisko 120 metrów i jest to z pewnością widok, który wywiera na turystach fenomenalne wrażenie. Będąc tu, nie zapomnij o zrobieniu pamiątkowego zdjęcia!

Jezioro Toba

Jedną z ważniejszych atrakcji przyrodniczych Indonezji jest też malownicze jezioro Toba. Nie jest to zwyczajne jezioro, ponieważ można określić je mianem wulkanicznego. Wizyta nad tym jeziorem gwarantuje jednak nie tylko przepiękne widoki. Jak się bowiem okazuje, będąc w okolicy można zapoznać się z unikalnymi zwyczajami ludu Bataków, który zamieszkuje tamtejsze rejony.

Park Narodowy Komodo

Wizyta w Parku Narodowym Komodo na pewno na długo zapadnie Ci w pamięci. Miejsce to uznawane jest nawet za jedno z najpiękniejszych w całej Azji. To właśnie tutaj mieszka jeden z najbardziej wyjątkowych gatunków, jakim jest waran Komodo. Z uwagi na swoją wyjątkowość miejsce to wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednym z bardziej interesujących faktów na temat Parku Narodowego Komodo jest też to, iż złożony jest z setek maleńkich wysepek. Ponadto, oprócz zwierząt typowych dla fauny azjatyckiej, można zobaczyć tu również takie, które są charakterystyczne dla fauny australijskiej. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, wizyta w tym miejscu przyniesie Ci mnóstwo radości.

 

Top