• 12 sierpnia 2022

Seszelskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie, a zdjęcia z formacjami skalnymi z granitu seszelskiego zdobią niemal każde biuro podróży. Wycieczka na Seszele może być nastawiona wyłącznie na plażowanie i spędzanie czasu w pięknych butikowych i luksusowych hotelach. W takim stylu najczęściej odbywają się podróże poślubne! Może też być nastawiona na zgłębianie kultury i bogactwa seszelskiej przyrody. Seszele to także dobry kierunek dla rodzin z dziećmi – są wolne od chorób tropikalnych, a w dżunglach nie zamieszkują groźne i jadowite zwierzęta. Można pomyśleć, że to mały raj na Ziemi! Dziś opowiemy o najlepszych plażach na Seszelach. Które z nich wybrać?

Wycieczka na Seszele
Oficjalna nazwa, Republika Seszeli, jest krajem wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim. Do archipelagu należy ok. 115 wysp i wysepek, a na największej z nich, Mahe, znajduje się najmniejsza stolica świata, Victoria. Właściwie to w Victorii powinniście zaopatrzyć się w większe zakupy, bo na innych wyspach nie ma dostępu np. do supermarketów. Wracając jednak do położenia, Seszele sąsiadują na wschód z kontynentalną Afryką oraz z innymi krajami wyspiarskimi, m. in. Madagaskarem, Mauritiusem i Reunion. Seszele to kierunek całoroczny, bo przez dwanaście miesięcy panuje tu niemal idealna pogoda, a ceny biletów nie zmieniają się ze względu na sezony. Szacuje się, że na wyspach mieszka łącznie 100 000 tys. mieszkańców, czyniąc kraj najmniejszym suwerenem w Afryce. Co więcej, jest to także kraj najbogatszy z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, opartą głównie na rybołówstwie i turystyce. Na Seszelach można znaleźć wszystko to, czego wymaga się od egzotycznego kierunku – słońce, biały piasek, ciepłą wodę, rafy koralowe, kreolskie pyszne jedzenie, gustowne hotele i nieprawdopodobne krajobrazy.

Najpiękniejsze plaże na Mahe
Mahe to największa z wysp, najgęściej zaludniona i jedna z najpopularniejszych – znajduje się tu międzynarodowe lotnisko, więc wybierając się na Seszele, to właśnie Mahe będzie Waszą bazą. Wiele osób poprzestaje na tej wyspie i trudno to oceniać negatywnie, bo Mahe jest bardzo piękna. Po całej wyspie jeżdżą tanie autobusy miejskie, którymi można się zabrać w najbardziej odległe zakątki, w afrykańskim stylu (tzn. zapomnijcie o punktualności). Naszym zdaniem, najpiękniejsze plaże to m. min. Anse Intendance. Dlaczego? To mało uczęszczana plaża, położona na południowym krańcu wyspy, na której jest też jeden z luksusowych hoteli. Dobra dla osób szukających piękna i spokoju, natomiast nie poleca się tu wypoczynku z dziećmi – przy tej plaży przez kilka miesięcy w roku są bardzo silne prądy, więc nie można pływać. Sprawdzaj więc na bieżąco stan wody! Kolejną plażą jest Petite Ans, na którą niegdyś bardzo trudno było się dostać, dziś wybudowano tu luksusowy hotel Four Seasons, który doskonale wtopił się w klimat miejsca, dzięki czemu zyskało ono na swojej wartości, a nie odwrotnie. Tutejsze wybrzeże jest spokojne, więc można pływać, widoki są spektakularne, a w razie potrzeby można skoczyć na obiad lub drinka do hotelowego baru. Plaża jest bezpieczna i monitorowana przez firmę ochroniarską. Natomiast Beau Vallon Bay to jedna z popularniejszych plaż na Mahe, z typowo seszelskimi widokami. Można tu snorkelować i nurkować, a rafa koralowa jest niezwykle piękna. To też super miejsce na spróbowanie seszelskich specjałów, ponieważ otworzyło się tu mnóstwo lokalnych knajpek serwujących dania ze świeżych owoców morza.

Perełki Seszeli - La Digue
Prawdopodobnie La Digue to najchętniej fotografowana wyspa na Seszelach. Znajdziecie tu bowiem dużo malowniczych miejsc ze słynnymi granitowymi formacjami skalnymi, w których pięknie odbija się światło. Jednym z takich miejsc jest Anse Source D’Argent. Absolutnie wyjątkowe miejsce na Ziemi, wpisane na listę UNESCO i chronione przez wszystkie możliwe instytucje. Miejsce jest niesamowicie spokojne i idealne dla fanów snorkelingu i nurkowania, bo całą plażę obrastają gęste rafy koralowe. Po całej wyspie La Digue można jeździć na rowerze, więc w ten sposób w kilka godzin możecie znaleźć jeszcze więcej wyjątkowych zakamarków.

Top