• 2 czerwca 2023

Przez ostatnie lata Mauritius to ważny i często wybierany kierunek egzotycznej podróży. Turyści doceniają afrykański klimat, rajskie plaże, nieziemskie widoki i duży wybór butikowych hoteli. Mauritius zachęca też swoją różnorodnością i „łatwością w obsłudze”. W miejscach tworzonych z myślą o odwiedzających, często spotyka się osoby starsze i rodziny z małymi dziećmi, które w spokoju mogą zwiedzać wyspę. Na Mauritius lata się ze względu na egzotyczną przyrodę i plażowanie, ale dostępne są też opcje bardziej przygodowe – trekkingi czy odkrywanie mniej oczywistych miejsc. To kierunek przyjazny każdemu rodzajowi turystów. Jeśli zastanawiasz się, w jakim miejscu spędzić końcówkę roku, weź pod uwagę słoneczny Mauritius! Dziś powiemy Ci, które miejscówki są najlepsze.

Grand Baie – szmaragdowa zatoka
Zacznijmy od szmaragdowej zatoki, bardzo popularnego miejsca na Mauritiusie. Grand Baie jest zatłoczone i głośnie, więc sprawdzi się dla kogoś, kto szuka tętniącego życiem miejsca, w którym zawsze się coś dzieje. Na ciepłych wodach nie brakuje łodzi, którymi można wypłynąć w poszukiwaniu przygody. Z Grand Baie niedaleko jest do przepięknych plaż o różnym natężeniu plażowiczów, więc można to miejsce odwiedzić spacerkiem, by zobaczyć prawdziwą legendę wyspy. Spotkasz tu miłośników sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu. Przy Grand Baie jest ogromne zaplecze hotelowe i infrastruktura turystyczna, nikt tu nie zgłodnieje i się nie znudzi. Jedną z popularnych rozrywek jest tzw. skydive, czyli skoki spadochronowe! Taka przyjemność może dużo kosztuje, ale na pewno usatysfakcjonuje najbardziej rządnych adrenaliny! Na jakie plaże warto się wybrać w pobliżu Grand Baie?

Kliknij i sprawdź ofertę wyjazdu --->  https://planetescape.pl/kraj/mauritius/


Piękne plaże w pobliżu Grand Baie
Jeśli jesteście łowcami pięknych widoków, koniecznie wybierzcie się na: La Cuvette, to ukryty klejnot i jedna z najkrótszych plaż. Jej długość wynosi zaledwie 80 metrów, a jednocześnie plaża nadal oferuje ukryte zatoki, skaliste głazy i klify, miejsce na przekąski i wiele spokoju. Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią kąpiele we względnej samotności. Albo romantyczne spacery o zachodzie słońca! Drugą z plaż jest Mont Choisy. To publiczna plaża znajduje się pomiędzy Pointe aux Cannoniers i Mont Choisy około 4 km na południowy zachód od Grand Baie. Plaża ma prawie 3 kilometry długości i posiada białe piaszczyste łuki wokół wybrzeża, tworząc zatokę z piękną turkusową wodą, wyłożoną drzewami typu "Casuarina", które zapewniają cień od mauretańskiego letniego słońca. W ciągu tygodnia plaża jest dość pusta i tylko nieliczni mieszkańcy i turyści odwiedzają plażę. W weekendy wręcz przeciwnie - miejsce tętni życiem i można tu imprezować do białego rana. Leży niedaleko malowniczego parku, a samo miejsce jest znane z pola golfowego z 18 dołkami. Nie trudno się domyślić, że można tu spotkać bogatych ludzi i twarze znane z gazet. Ostatnią plażą jest Pereybere Beach. Plaża znajduje się 2 kilometry na wschód od Grand Baie i jest łatwo dostępna podczas jazdy z Grand Baie wzdłuż głównej nadmorskiej drogi na wschód od Cap Malheureux. Jest bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, ponieważ woda na lagunie jest dość głęboka i krystalicznie czysta, świetnie nadaje się do snorkelingu. Nie brakuje tu straganów ze street foodem i specjałami kuchni mauretańskiej. Ponadto, kilka metrów od plaży znajduje się wiele barów i restauracji serwujących kuchnię chińską, mauretańską i międzynarodową.

Plaże na wschodzie Mauritiusu, Belle Mare
Wschód wyspy jest bardziej dziki i gorzej rozwinięty pod względem turystycznym niż inne części Mauritiusu. Oferuje widok dzikiej przyrody. Białe plaże Blue Bay, Palmar i Belle Mare rozciągają się bez końca wzdłuż wybrzeża, otoczone z jednej strony cienistymi zielonymi drzewami liściastymi, a z drugiej strony obrzeżami laguny. Wzdłuż wschodniego wybrzeża plaże są bardziej dziewicze i mniej zatłoczone niż plaże na północy wyspy. Belle Mare Beach, najbardziej znana plaża na wyspie, jest jedną z najpiękniejszych i najdłuższych plaż Mauritiusu. Słynie ze spokojnych wód, ponieważ znajduje się tam wielka i głęboka laguna, która biegnie pomiędzy linią brzegową a plażą. Piasek plaży Belle Mare jest bardzo biały i nieskazitelnie czysty. Przyciąga osoby, które uwielbiają aktywne spędzanie czasu, spotkacie tu mnóstwo biegających ludzi!

Top