• 29 marca 2023

Kuba to największa spośród karaibskich wysp. Otaczają ją ciepłe wody turkusowego Morza Karaibskiego, w których temperatura przez większość roku utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Pływanie, przepiękna rafa koralowa i możliwość uprawiania rozlicznych sportów wodnych, każdego roku przyciąga tu setki tysięcy turystów, kochających to oblicze tej wyspy. Krajobrazowo, Kubę można liczyć w kategorii „rajskich wysp”, porośniętych gęstą zieloną dżunglą, gajami kokosowymi i z dostępnością do plaż o białym piasku. Dopełnieniem tego obrazka jest wygodny leżak i drink z palemką. Na których plażach na Kubie można najlepiej wypocząć?

Playa Paraiso na Cayo Largo
Ta plaża wzbudza zachwyt nie tylko na zdjęciach. Znajduje się w miasteczku Cayo Largo. Często mówi się o niej jako o „rajskiej plaży”, a szerszej publiczności jest znana jako piękna, nietknięta plaża z nieskazitelnie białym i piaszczystym wybrzeżem, którego dotyka turkusowa woda (co ciekawe, fale lekko pienią się dotykając brzegu, stąd mówi się, że woda musuje). Playa Paraiso w 2016 roku została uznana za 3 najpiękniejszą plażę na świecie wg Traveller’s Choice. Plażowicze docenili spokój i możliwość bezpiecznego pływania, przyjemną atmosferę i luksusowe zaplecze hotelowe. Miłośnicy surfingu i imprez również chętnie odpoczywają na tej plaży, po szaleństwach dokonanych na Playa Sirena, która jest oddalona o 20 minut spacerem od Playa Paraiso. Kubańskie plaże słyną raczej z harmideru i głośnej muzyki, czego nie doświadcza się na Playa Paraiso. Luksusowe hotele nie znajdują się bezpośrednio przy plaży, więc nie ma sztucznego podziału na plażę publiczną i plażę hotelową. Jeśli plażowicze potrzebują jakiejś usługi gastronomicznej, można skorzystać z barów przy plaży, które serwują świeżo wyciskane soki i dania z owoców morza. Po okolicy można poruszać się wynajętym jeepem lub quadem, co jest nie lada gratką dla poszukiwaczy pięknej i nieskażonej przez człowieka przyrody.

Wyjazd na Kubę - kliknij i sprawdź ofertę --->  https://planetescape.pl/kraj/kuba/


Varadero Beach - idealne miejsce dla luksusowego turysty
Varadero to obecnie jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów na Kubie, jak niegdysiejsza Hawana. Można tu doświadczyć nowobogackiej atmosfery i zobaczyć znane ze świata medialnego twarze. Varadero Beach ciągnie się aż przez 25 kilometrów niemal po prostej drodze. Słynie z białego piasku i piaszczystego brzegu, okalającego cały półwysep. Przyjeżdżają tu ludzie z całego świata, by skorzystać z kompleksowej obsługi hotelarskiej. Varadero Beach słynie także z nieziemsko pięknych krajobrazów – połączenia błękitnych i zielonych wód, wyraźnie wyznaczających granicę pomiędzy lądem a cieśniną na Florydzie. W końcu stąd niedaleko już do Key West, najdalej wysuniętego miasta Stanów Zjednoczonych! Minusy Varadero? Na pewno przebywając w tym mieście nie można powiedzieć, że zobaczyło się autentyczną Kubę. Plaża, jak i okolice, są oblegane przez rekordowe liczby turystów, co negatywnie odbija się na tradycyjnych kubańskich zwyczajach. W lipcu i w sierpniu trwa tu sezon ekstremalny, także pod względem cenowym. Wokół półwyspu znajduje się ponad trzydzieści miejsc do nurkowania i snorkelingu. Jeśli ktoś woli inne sporty, Kubańczycy oferują także żeglarstwo, wędkarstwo czy rejs łodzią ze szklanym dnem, z której można obserwować podwodny świat. Varadero prócz szerokiej oferty plażowej, zachęca do odwiedzania muzeów i galerii sztuk. Słynny na całą Kubę kabaret i klub-teatr Tropicana każdego wieczoru wydaje tu wspaniałe pokazy. Po nich, można na kilka godzin utknąć w tutejszych barach i kawiarniach.

Playa Pilar w Cayo Coco
Kolejne spokojne miejsce w opozycji do nadmorskich kurortów. Playa Pilar, znana pod inną nazwą jako Cayo Guillermo, to senna i wyluzowana wyspa położona na zachód od Cayo Coco. Często wybierają ją osoby, które pragną spokojnego wypoczynku i relaksu, oraz miłośnicy wędkowania i nurkowania. Playa Pilar zachwyca naturą. To właśnie na niej gromadzi się ok. 12 tysięcy różowych flamingów w czasie godów. Dno skrywa wiele świetnych kąsków dla tych przepięknych ptaków, znajdujących się pod ochroną. Wielu turystów przyjeżdża tu, by robić im zdjęcia z oddali, bo różowe pióra z flamingów na tle białego piasku i turkusowej wody wyglądają nierealnie. Niecałe 4 kilometry od siedliska flamingów można odpocząć na opuszczonej plaży i cieszyć się krajobrazami. Hotele i kurorty są skupione wokół Playa El Medio oraz Playa El Pasol.

Top