• 23 lipca 2024

Tajlandia to kraj, który co roku gości prawie 30 mln turystów z całego świata. Wielu przejeżdża tu ze względu na wysoki poziom medycyny, możliwość poznania nowej kultury, czy też przez piękne naturalne miejsca, które zachwycają swoją harmonią. Gdzie są zlokalizowane? Zobaczmy.

Tajlandia i jej geografia

Tajlandia to kraj, który zamieszkuje około 67 mln ludzi. Zlokalizowana jest w południowo-wschodniej Azji. Jej kultura jest związana z buddyzmem, dzięki czemu tworzy idealną harmonię z przyrodą. Tajlandia to głównie tereny nizinne, jednak niektóre partie kraju mają charakter górzysty. Phuket, Ko Samui oraz Koh Chang to trzy największe wyspy tego kraju w Zatoce Tajlandzkiej.

Tajlandzka natura

Tajlandia i egzotyczne wakacje do tego kraju to pasmo różnych atrakcji oraz przygód zarówno samotnie i z rodziną. Dzięki unikalnej geografii państwa turyści mogą odwiedzić wiele różnych lokalizacji, które różnią się między sobą fauną oraz florą. Jedną z nich będzie wyspa Phuket, która posiada dostęp do raf koralowych. To właśnie tam turyści mają możliwość poznania podwodnego świata przez nurkowanie. Podróżnicy mogą również spacerować białymi plażami, które udekorowane są unikalną roślinnością.
Ekskluzywne wakacje do Tajlandii to również szansa na zobaczenie Koh Tao, czyli wysepki, która posiada bujne lasy oraz ciekawe formacje skalne. Znikoma ingerencja człowieka w otoczenie sprawia, że podróżnicy mogą podziwiać tam rzadkie zwierzęta takie jak żółwie jastrzębie, ryby motylkowe oraz rekiny wielorybie. Oprócz nurkowania turyści mogą uprawiać tam wspinaczkę górską oraz jogę.
Park Narodowy Khao Sam Roi Yot to przykład miejsca, w którym człowiek może podziwiać cuda, które stworzyła natura. Park jest pierwszym morskim parkiem narodowym, który powstał w Tajlandii. Turyści mogą podziwiać tam pawilon królewski, jaskinie oraz wapienne wyspy.
Egzotyczna podróż do Tajlandii to również możliwość kontaktu z przyrodą. Udowadnia to Railay Beach, czyli półwysep posiadający wapienne klify. Teren charakteryzuje się mnogością kurortów, które wbudowane zostały w tamtejsze drzewa. Dzięki temu turyści mogą skorzystać z atrakcji w sąsiedztwie roślin oraz tamtejszej fauny.

Najlepszym sposobem, aby je odkryć niesmowite tajemnice tego kraju jest wycieczka do tajlandii w głąb tej unikalnej krainy.

Top