• 12 sierpnia 2022

Lima jest stolicą i wizytówką Peru, ale nie znajdziemy tu najpiękniejszych plaż w kraju. Jeśli chcemy uciec od skalistego wybrzeża miasta i poplażować nieco na miękkim, ciepłym piasku, musimy opuścić Limę. Oto nasz przewodnik po najlepszych plażach w pobliżu Miasta Królów. Tych, na szczęście, nie brakuje.

Cerro Azul
Dwie i pół godziny od Limy leży jedno z najlepszych miejsc do surfowania na południu Peru wraz z jedną z najlepszych plaż. Po lewej stronie zaczyna się życie. Na molo cumują surferzy, którzy codziennie kupują świeże ryby od peruwiańskich rybaków. Po drugiej stronie molo znajduje się duża plaża w kształcie półksiężyca ze stoiskami sprzedającymi świeże ryby, zimne piwo i dużą ilość przekąsek. Miasto nadal zachowuje klimat małego miasteczka, co oczywiście ma swój urok, ale nie liczmy na udogodnienia. Na pewno nie znajdziemy tu żadnego bankomatu. Jeśli zabraknie nam gotówki, musimy jechać autobusem lub autobusem do Cañete. To 15 minut jazdy autostradą.

Punta Hermosa
Najbardziej znana z możliwości surfowania po dużych falach jest Punta Hermosa. Ale ta plaża jest również popularnym miejscem na weekendowe wypady, zarówno dla mieszkańców Limy, jak i okolic. Znajduje się zaledwie godzinę drogi od Limy i zdecydowanie jest to najbliższa i najpiękniejsza plaża w stolicy Peru. Są tutaj zarówno drogie hotele, jak i tańsze hostele. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest to bez wątpienia ulubiona plaża mieszkańców Limy, oferująca różnorodne atrakcje. Woda może wydawać się nieco zimna, ale podczas gorących dni przynosi prawdziwe orzeźwienie.

Paracas
Surowe piękno Paracas jest bezkonkurencyjne dla miłośników niczym nieskażonej natury. Jej wyjątkowa linia brzegowa wydaje się nietknięta i budzi szacunek. Poza plażowaniem, mamy możliwość wybrania się na wycieczkę do Isla Ballestas, często nazywanego "Galapagos biedaków". Ta plaża z pewnością sprawi, że będziemy chcieli zostać tu na dłużej.

Azja
Azja stała się popularnym celem dla najbogatszych mieszkańców Limy. Azja to odcinek plaży, na którym odnotowano ogromne inwestycje. Powstało tu wiele luksusowych apartamentów oraz jedno z największych centrów handlowych w Peru.Warto tu przyjechać, gdy w Peru trwa sezon zimowy, czyli od grudnia do marca.

Pucusana
Pucusana to pierwsza prawdziwa plaża, którą możemy odkrywać w gęstej mgle, połykającej Limę przez większą część roku. Sama miejscowość to klasyczna peruwiańska wioska rybacka z mnóstwem knajpek oferujących świeże ceviche do wyboru. Główną atrakcją jest tu jednak plaża. Piękna, piaszczysta, stanowiąca doskonałą alternatywę dla skalistych plaż w Limie.

El Silencio
To miejsce powoli staje się jedną z bardziej popularnych plaż poza Limą, a większość ludzi decyduje się jechać do El Silencio, zamiast podróżować nieco dalej do Azji. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami luksusu i przerażają nas nieco wysokie ceny Azji, znaleźliśmy właśnie idealna plażę. Musimy się tutaj liczyć ze sporej wielkości falami. Jeśli spędzamy czas z dziećmi, wysokie fale mogą im utrudniać zabawę w wodzie.

Señoritas
Señoritas słynie z fantastycznych warunków do surfowania i jest bardzo popularna wśród osób poszukujących idealnej fali. W czasie odpływu plaża może być nieco kamienista, ale w ogóle nie przeszkadza to surf erom, których na Señoritas zawsze jest pełno. Podobnie jak na większości peruwiańskich plaż, znajdziemy tu mnóstwo leżaków i parasoli do wyboru. Na pewno będziemy mogli doskonale wypocząć. A piasek? Cóż, nie zawsze jest konieczny do plażowania, zwłaszcza, gdy pogoda jest sprzyjająca!

Top