• 28 listopada 2023

Dzięki naturalnym cudom, urokowi starego świata, żywym kolorom, pikantnym potrawom i inspirującym krajobrazom, Wietnam jest idealnym miejscem dla nowożeńców. A najlepsze miejsca dla nowożeńców w Wietnamie z pewnością zapewnią parom niezapomniane i wyjątkowe doświadczenia. Choć pełna lista jest długa, wybraliśmy jedne z najlepszych miejsc dla nowożeńców w Wietnamie, które warto uwzględnić w planie podróży poślubnej.

Doliny - najbardziej romantyczne miejsca w Wietnamie
W czasie romantycznej eskapady znajdziemy wiele miejsc wartych odwiedzenia w Wietnamie. Spośród nich na szczycie listy są jedne z najpiękniejszych dolin na świecie. Pola ryżowe, łąki i niezliczone barwy kwiatów tworzą fantastyczną scenerię.

Chcesz zobaczyć Wietnam? Sprawdź ofertę ->  https://planetescape.pl/oferta/kulturalne-i-plazowe-oblicza-wietnamu/

Znana z wiecznej wiosny, Dolina Miłości Dalat położona jest na południowo centralnych wyżynach Wietnamu, 1500 metrów nad poziomem morza. Otaczają ją pokryte sosnami wzgórza, które sprawiają, że jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Wietnamie latem i wiosną. Nowożeńcy mogą tu popływać na gigantycznych łódkach w kształcie łabędzia po jeziorze Xuan Huong, spacerować ręka w rękę przez różne ogrody kwiatowe lub udać się do pięknych wodospadów znajdujących się w pobliżu.

Majestatyczna dolina SaPa jest niewątpliwie jednym z najlepszych miejsc w Wietnamie dla Młodych Par. Chociaż przyciąga również rodziny i podróżujących samotnie, to właśnie nowożeńcy będą się tutaj cieszyć najbardziej. Tarasowe pola ryżowe, płynące strumienie i szczyt Mount Fansipan osiągający wysokość 3143 metrów zachęcają do romantycznych przechadzek. Można tu także podziwiać malownicze widoki na dolinę Muong Hoa.

W SaPa może trochę za ciasno dla par szukających prywatnych chwil w pięknej scenerii. Turystów tutaj nie brakuje. Dlatego kolejna dolina Mai Chau jest wspaniałą opcją dla nowożeńców. Ze wszystkich miejsc, w których pary spędzają miesiąc miodowy, żadne nie oferuje takiego poziomu relaksu, wyciszenia i żadne nie zachęca tak bardzo do przeżywania romantycznych chwil. Można tu popływać w wodach u podstawy wodospadów Thác Gò Lào, spacerować wokół pól ryżowych lub zwiedzić jaskinię Chieu.

Romantyczne plaże i wyspy
Ci, którzy szukają super romantycznych pomysłów na miesiąc miodowy w Wietnamie, mają szczęście. W kraju jest mnóstwo niesamowitych plaż i wysp, które są piękne, dziewicze i pełne uroku.

16-wyspowy archipelag Con Dao jest ukrytym skarbem Wietnamu, który sielankowo spoczywa na spokojnych wodach Morza Południowochińskiego. Wyspy te są jednymi z najbardziej romantycznych miejsc w Wietnamie i słyną z krystalicznie czystych, niebiesko-zielonych wód, miękkich złocistych plaż, bujnych lasów namorzynowych i pięknych raf koralowych. Nowożeńcy maja okazję zanurzyć się głęboko w oceanie i odkrywać przepiękne koralowce.

Jednym ze stosunkowo nowych miejsc w Wietnamie na miesiąc miodowy jest Phu Quoc. Wyspa szczyci się wspaniałą przyrodą i nietkniętymi plażami. Unosząc się w ciepłych turkusowych wodach Zatoki Tajlandzkiej stanowi spokojny raj, do którego można dotrzeć łodzią lub samolotem. Na świeżo poślubionych małżonków czekają zapierające dech w piersiach zachody słońca na malowniczych plażach lub aktywne spędzanie czasu podczas górskich wędrówek oraz nurkowania w oceanie.

Planując podróż poślubną do Wietnamu warto wziąć pod uwagę również Halong - Zatokę Zstępującego Smoka. Zalesione górskie wyspy wyłaniające się z niebiesko-zielonych wód rzucają urok na turystów. Być może, dlatego region znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Piękna okolica sprawia, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Wietnamie. Okolica prezentuje się szczególnie imponująco z lotu ptaka podczas wycieczki hydroplanem.

Top