• 29 marca 2023

Urlop to świetna okazja, żeby poznać trochę świata. Podróże to w końcu lekcja życia, która uwrażliwia nas na rzeczywistość wokół. Odważni mogą obrać dalsze destynacje przez co będą mogli zetknąć się z zupełnie odmiennymi kulturami, obyczajami oraz z zupełnie innym klimatem. Oto kilka miejsc, które warto wpisać do swojego podróżniczego planu.

Świat zaskakuje nas na każdym kroku a odkrywanie jego wspaniałej różnorodności to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie można robić. Nie ociągaj się zatem i już dzisiaj zaplanuj swoją podróż to jednego z tych wspaniałych miejsc!

Kuala Lumpur
Czeka was tutaj powiew azjatyckiej nowoczesności. Kuala Lumpur to duże, dynamiczne i tętniące życiem miasto, którego krajobraz zdominowany jest przez sięgające nieba, futurystyczne i wspaniałe drapacze chmur. W zakamarkach nowoczesnych ulic zetkniemy się z niezwykłą różnorodnością kultur, społeczności i idei połączonych ze sobą jednym wspólnym elementem, czyli jedzeniem. Mieszanka kuchni malajskiej, chińskiej, hinduskiej i zachodniej gwarantuje wprost orgiastyczne doznania smakowe. Tutejsze potrawy przemawiają do wszystkich, nawet najbardziej wybrednych kubków smakowych. W ogóle sama Malezja jako kraj zaskakuje na każdym kroku. Znajdziemy tutaj piękne wybrzeża i rewelacyjne miejsca do nurkowania, parki narodowe z największym skupiskiem orangutanów na świecie, dżungle, trudno osiągalne wioski i międzynarodowe, nowoczesne metropolie wpisujące się w ten niezwykły krajobraz idealnie. Jeśli chcecie wybrać się w dłuższą podróż po Azji, pamiętajcie, że loty do Kuala Lumpur są z reguły nieco tańsze niż loty do najpopularniejszych azjatyckich miast. Zaplanujcie zatem odwiedziny w Malezji na początek i koniec swojej przygody, a uda wam się trochę zaoszczędzić.

Mexico City
Mexico City to na pewno fascynujące i zupełnie inne niż europejskie metropolie miasto. Miejsce to z roku na rok przyciąga podróżników z całego świata swoją magnetyczną mocą. Miasto dosłownie rozlewa się i rozpełza po okolicznych wzgórzach tworząc największą aglomerację miejską na świecie, w której mieszka aż 22 mln ludzi. Do tego dochodzi niezwykły meksykański temperament i bardzo żywa kultura, która wprost porywa i pozwala cieszyć się każdą chwilą. W przeszłości miasto było stolicą azteckiego imperium Tenochititlan, a w XVI w. zostało podbite przez konkwistadorów i zrównane z ziemią. To właśnie na jego gruzach Hiszpanie zbudowali miasto, które do dzisiejszego dnia posiada status najważniejszego ośrodka w państwie. Sam Meksyk należy poznawać od środka a w tym celu trzeba zejść pod ziemię, do stołecznego metra, które tworzy specyficzną odrębną jednostkę. To w zasadzie oddzielne podziemne miasto, które tętni życiem łącząc ze sobą najdalsze zakątki metropolii, jak np. dzielnicę bohemy Coyoacan, gdzie w niedzielne popołudnie na zielonych skwerach emeryci tańczą żywo przy dźwiękach salsy. Koniecznie udajcie się z wizytą na Plac Garibaldi i do pływających ogrodów Xochimilco, po których warto udać się na słynny meksykański wrestling – lucha libre. Spacerując po Mexico City nie można pominąć najważniejszego miejsca katolickiego kultu w Ameryce Łacińskiej, czyli Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe, jak również miejsca gdzie narodzili się bogowie, a więc Teotihuacan – w tym celu należy wspiąć się na Piramidę Słońca.

Futurystyczne Tokio
Pora na miast z zupełnie innej planety. Tokio jest sercem największego zespołu miejskiego świata, które wraz z Jokohamą oraz innymi miastami położonymi nad zatoką tworzy megalopolis, zamieszkiwane przez 35 milionów ludzi. Praktycznie cała stolica zrównana została z ziemią w czasie II wojny światowej, co oznacza, że jej dzisiejszy wygląd jest dziełem ostatnich kilkudziesięciu lat. Nowoczesny wygląd, zadziwiające rozwiązana technologiczne sprawiają, że w Tokio czujemy się jak w mieście przyszłości. Można oczywiście znaleźć trochę tradycji np. w świątyni Meiji, która jest jedną z najbardziej lubianych świątyń mieszkańców miasta. Warto udać się też do Pałacu Cesarskiego i do dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najruchliwsze skrzyżowanie świata. Fani elektroniki muszą odwiedzić dzielnicą Akihabara, która słynie z wielu sklepów elektronicznych, gdzie spotykają się miłośnicy anime i mangi.

Top