• 17 kwietnia 2024

Chiapa de Corzo to jedno z ciekawszych miast, którym w trakcie wycieczki po Meksyku z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Wspaniała atmosfera, interesujące obiekty oraz możliwość poznawania niezwykle malowniczej okolicy – oto czynniki, dzięki którym biura podróży już dawno zainteresowały się tym miejscem. Z jakiej oferty wypoczynku warto tutaj skorzystać?

Chiapa de Corzo to ciekawe miasteczko, które urzeka swoim kolonialnym charakterem. Dumą tej miejscowości jest ludowa fiesta, organizowana każdego roku w styczniu. To Fiesta Grande de Enero (Wielka Fiesta Styczniowa), która – ze względu na swą wyjątkowość – została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inną ciekawostką na terenie tego miasteczka jest Muzeum Lakieru, które zostało urządzone na terenie dawnego klasztoru Santo Domingo. Ważnym punktem w programie wycieczki po tej miejscowości będzie również tutejsza strefa archeologiczna, na terenie której znaleziono cenne pamiątki z 1200 roku p. n.e. oraz z początków naszej ery. Najcenniejszego odkrycia dokonano tu w 2010 roku, kiedy to badaczom udało się dotrzeć do grobowca liczącego sobie 2700 lat. Obecnie jest to najstarsza piramida grobowa, jaką udało się odkryć na terenie Ameryki Środkowej.

Dla wielu turystów miasteczko Chiapa de Corzo jest miejscem, z którego startują wycieczkowe łodzie. Z ich pokładu można podziwiać jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych w tej części Meksyku – kanion Sumidero na rzece Grijalva. Jest to wyjątkowe miejsce, które – ze względu na naturalne walory – objęto ochroną jako park narodowy. Park ten istnieje od 1972 roku i szybko stał się znany jako ostoja wielu ważnych, zagrożonych wyginięciem zwierząt. Oceloty, czubacze, liczne gatunki małp oraz ptaków – oto zwierzęta, których widokiem można się nacieszyć podczas wycieczkowego rejsu. Innymi atrakcjami, z jakimi można się spotkać podczas zwiedzania kanionu, są liczne jaskinie. Najsłynniejszą z nich jest Jaskinia Kolorów, choć i pozbawiona echa Jaskinia Ciszy jest atrakcją, której goście z odległych zakątków świata coraz chętniej poświęcają swój czas.

Top