• 23 lipca 2024

Meksyk - piękne plaże i starożytna kultura

Meksyk kojarzy nam się przede wszystkim z cywilizacjami  prekolumbijskimi i pysznym jedzeniem, które w ostatnich latach podbija  europejskie miasta. To również kraj, który może pochwalić się jednymi z  najpiękniejszych plaż na świecie i niesamowitą kulturą. Unikatowa  przyroda, w której nie brakuje lasów tropikalnych, pustyń, kanionów i  dżungli, zachwyca swoją różnorodnością. Jakie atrakcje warto wpisać na  listę przed wymarzonymi wakacjami w Meksyku?

Chichén Itzá — piramida Majów w Meksyku

W miasteczku Chichén Itzá znajduje się jeden z najcenniejszych  obiektów będący pozostałością po cywilizacji Majów. Świątynia Kukulkana  znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i została  okrzyknięta jednym z siedmiu nowych cudów świata. Świątynia powstała na  piramidzie schodkowej, która składa się z dziewięciu tarasów. Schodki  składają się z 365 stopni, co jest oczywistym nawiązaniem do 365 dni w  roku. Eksperci szacują, że ta niesamowita budowla została wybudowana  mniej więcej 1500 lat temu i była ośrodkiem życia kulturalnego Majów, a  także Tolteków. Jest to jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć  podczas wycieczki do Meksyku.

Tulum — relaks i zwiedzanie historycznych miejsc

Tulum to miejsce, w którym połączono możliwość zwiedzania kompleksu  świątyń Majów z rajskimi plażami kuszącymi możliwością stuprocentowego  relaksu. To zdecydowanie miejsce, które powinni odwiedzić miłośnicy  historii, a szczególnie starożytnych cywilizacji żyjących tutaj przed  europejskimi wyprawami zamorskimi. Symbolem tego miejsca jest Świątynia  Boga Wiatru, której wizerunek widnieje niemal na każdej pocztówce czy  pamiętce z Meksyku. Tuż obok ruin przebiega tutaj jedyna w swoim rodzaju  plaża z wysokimi palcami, złotym piaskiem i luksusowym kompleksem  hoteli tuż obok.

Cancún — centrum relaksu

Cancún jest stosunkowo młodą miejscowością, która w ciągu kilku dekad  stała się ważnym ośrodkiem turystycznym w Meksyku. Turyści pragnący  odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody kierują się właśnie tutaj.  To właśnie w tym mieście znajdują się kompleksy hotelowe na każdą  kieszeń, od skrajnie luksusowych po budżetowe, a także pola golfowe,  restauracje meksykańskie czy strefy nadające się idealnie do  snorkellingu i różnego rodzaju nurkowania. W głębinach Morza  Karaibskiego usytuowano podwodne muzeum, w którym można podziwiać  majestatyczne posągi przedstawiające ludzi.

Cenote Ik Kil - niezwykły basen stworzony przez naturę

Cenote Ik Kil to naturalny basen, który zachywca malowniczym  położeniem i swoją formą. Lazurowa woda sprzyja nurkowaniu, a całość  wieńczy ogromny otwór w ziemi, przez który do środka wpadają promienie  słoneczne. Cały basen okala egzotyczna roślinność. Jak powstało takie  cudo? Jest to studnia wapienna, która znajduje się ponad dwadzieścia  metrów pod powierzchnią gruntu i powstała w sposób naturalny.  Przefiltrowana przez wapienny grunt woda wyróżnia się niezwykłą barwą i  czystością.

 

Top