• 28 listopada 2023

Malediwy, czyli wakacje w luksusie

Malediwy są państwem wyspiarskim, które pomimo swojej małej powierzchni co roku gości miliony turystów. Podróżnicy za każdym razem zaskoczeni są luksusem, który panuje na tych terenach. Dlaczego tak się dzieje? Zobaczmy.

Malediwy, czyli skupisko wysp

Malediwy to państwo wyspiarskie, które posiada blisko 1200 wysp. Kraj jest jednym z 11 na świecie, na których nigdy nie odnotowano ujemnych temperatur. Wszystko za sprawą unikalnego położenia oraz klimatu, który tam panuje. Malediwy zlokalizowane są niedaleko Indii oraz Sri lanki. Wycieczkę można urozmaicić wybierając się na sąsiednie państwo, które położone jest około 950 kilometrów dalej. Trasę można pokonać samolotem. Jedynie 200 wysp na Malediwach jest zamieszkiwana przez ludzi. Reszta stanowi naturalne, nietknięte przez człowieka tereny.

Malediwy i ich atrakcje All inclusive

Egzotyczne wakacje na Malediwach to przede wszystkim luksus, którego nie możemy na co dzień doświadczyć. Wszystko dzięki unikalnej formie spędzenia czasu, określaną jako barefoot luxury. Jej główną myślą jest wypoczynek w ciszy i spokoju obok natury. Na Malediwach dostępnych jest wiele kurortów oraz willi na wodzie, które posiadają szereg różnorodnych atrakcji. Często wykorzystują one przestrzeń plaż oraz oceanu, aby stworzyć unikalne miejsca wypoczynku. Będą to między innymi baseny typu infinity oraz hamaki zlokalizowane bezpośrednio nad wodą. Baseny charakteryzują się przede wszystkim tym, że jedna krawędź jest ukryta. Dzięki temu dają one wrażenie nieskończonej powierzchni.

Ekskluzywne wakacje pośród malediwskich plaż to gwarancja udanego wypoczynku. Luksus zapewnia dodatkowo miejsce zwane Huvadhoo Atoll. To właśnie tam turyści mogą znaleźć unikalną florę oraz faunę pod taflą wody. Wieczorami na wczasowiczów czekają rekiny wielorybie oraz manty. Miłośnicy nurkowania mogą zwiedzić tam wiele urokliwych miejsc.
Egzotyczne podróże na Malediwy to także szansa na doświadczenie licznych masaży oraz zabiegów odmładzających. Dzięki nim nie tylko oczyścimy umysł, ale także poprawimy wygląd swojego działa. Specjaliści są w stanie również oczyścić naszą aurę przez różne rytuały oraz lekcje jogi i medytacji.
Malediwy do prawdziwa definicja luksusu, którego warto doświadczyć na tym unikalnym miejscu na ziemi. Warto wybrać się tam zarówno na wakacje życia oraz podróż poślubną, aby skutecznie zapomnieć o problemach życia codziennego.

Top