• 12 sierpnia 2022

Zgodnie z oczekiwaniami, jakie większość z nas ma wobec wyspiarskiego kraju, Nowa Zelandia jest otoczona cudownymi liniami brzegowymi. W bliskiej odległości od niektórych jej najsłynniejszych plaż znajdują się niedocenione klejnoty, które naprawdę są godne owacji na stojąco. Przedstawiamy kilka najlepszych, choć mniej znanych, plaż w tym kraju.

Sprawdź ofertę wycieczek do Nowej Zelandii -->  https://planetescape.pl/kraj/nowa-zelandia/

New Chums Beach
New Chums Beach to zaciszne pasmo złotych piasków i bujnych lasów w Zatoce Wainuiototo, na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Coromandel. Znalezienie się w tym wyjątkowym miejscu jest przygodą samą w sobie. Plaża jest dostępna tylko łodzią lub po odbyciu 30-minutowego spaceru po częściowo nieuformowanej ścieżce, która zaczyna się na końcu pobliskiej plaży Whangapoua. New Chums jest chronionym obszarem. Nie znajdziemy tu żadnych budynków, osiedli mieszkaniowych ani kempingów. W rzeczywistości plaża jest opustoszała przez cały rok, a mieszkańcy zaciekle stawiali opór projektom, które próbowały to zmienić. Dzięki temu możemy się tu cieszyć ciszą, spokojem i niczym niezmąconą dziką naturą.

Anapai Beach
Anapai Bay jest jednym z ukrytych skarbów położonym wzdłuż wybrzeża Abel Tasman, będącego Parkiem Narodowym. Piesze wycieczki i przejażdżki łodzią to jedyne sposoby na dotarcie do tej plaży. Taka wyprawa zajmuje 3-5 dni. Na obrzeżach plaży Anapai znajdują się kempingi dla osób zwiedzających park narodowy - poza tym plaża jest w dużej mierze sekretnym miejscem wypełnionym przez złote piaski i otoczonym zielenią.

Black Pebble Beach
Niezwykła plaża Black Pebble znajduje się na północ od Kaikoura, na Wyspie Południowej, w pobliżu miasteczka Kekerengu. Często pomijana, ale zdecydowanie warta odwiedzenia ze względu na kontrastujące elementy: kamyki wzdłuż szmaragdowych wód, formacje skalne, które dodają jej "chropowatego" uroku i cudowne góry, które można oglądać w oddali.

Sullivan's Beach
Plażę Sullivana najlepiej opisać, jako lokalny sekret. Jest to chronione miejsce na obrzeżach miasta Paihia położone w zatoce, które jest popularne wśród rodzin. Nie ma żadnej drogi, która wiedzie do plaży. Aby do niej dotrzeć, należy przejść się przez skały na południowym krańcu plaży Paihia. Warto wspomnieć, że podróż jest znacznie łatwiejsza podczas odpływu.

Wooleys Bay
Wybrzeże Tutukaka na północy Nowej Zelandii słynie z licznych, często niedocenianych plaż. Wolleys Bay znajduje się w odległości około 20 kilometrów od Whangarei. Linia brzegowa tej zatoki rozciąga się na długości 800 metrów. Niezwykle bogaty system wydmowy upiększa całą zatokę, sprawiając, że jest ona niezwykle malownicza. Zrobimy tu z pewnością mnóstwo fantastycznych zdjęć.

Plaża Tawhitokino
Tawhitokino to mały park regionalny na końcu Kawakawa Bay Coast Road w Clevedon, w niewielkim miasteczku w południowo-wschodnim regionie Auckland. Rezerwat i plaża są dostępne tylko podczas odpływu. Gdy przejdziemy przez skaliste zbocza na Papanui Point, dotrzemy do wymarzonego celu: białej piaszczystej plaży z fantastycznymi warunkami do pływania, która znajduje się w otoczeniu soczyście zielonego buszu i bujnych pól uprawnych.

Zatoka Tapotupotu, Cape Reinga
Zatoka Tapotupotu to najbardziej wysunięta na północ plaża w Nowej Zelandii. Przylądek Reinga znajduje się w odległości zaledwie pięciu minut jazdy. Białe piaski, krystalicznie czyste wody i zielone cyple zdobią otoczenie zatoki. Tapotupotu jest idealnym miejscem do surfowania, łowienia ryb, nurkowania i pływania. Ponieważ plaża znajduje się przy trasie trekkingowej, tuż obok niej stworzono pole namiotowe.

Top