• 14 czerwca 2024

Japonia jest pełna niezliczonych miejsc, które inspirują i oczarowują gości. Od historycznych zamków i przyciągających wzrok przyrodniczych skarbów, po niezwykłe krajobrazy, które wyglądają, jak wyjęte z zupełnie innego kraju. Oto jedne z najpiękniejszych miejsc w Japonii, w których istnienie musisz uwierzyć, jeśli o nich nie słyszałeś i które powinieneś odwiedzić, gdy już o nich wiesz.

Mount Koya
Góra Koya jest duchowym domem buddyzmu Shingon, sekty założonej ponad 1200 lat temu przez jedną z najważniejszych religijnych postaci Japonii, Kobo Daishi. Główna świątynia sekty, Kongobu-ji, położona jest na zalesionym szczycie góry Mount Koya. Jednak wokół góry powstało ponad 100 innych świątyń, z których wiele oferuje gościom nocleg. Nastrojowy klimat tego miejsca udziela się wszystkim.

Półwysep Noto
Zlokalizowany w północnej części prefektury Ishikawa, półwysep Noto jest miejscem słynącym z najpiękniejszych krajobrazów przybrzeżnych Japonii i nietkniętych krajobrazów wiejskich. Oprócz podziwiania naturalnego piękna, półwysep oferuje wiele miejsc do wędkowania, pływania i biwakowania. Jego główne centrum turystyczne, Wajima City, jest domem dla mniej, niż 30 000 osób. Możemy tu doświadczyć prawdziwego japońskiego życia w małym miasteczku.

Wyspa Shikoku
Shikoku jest czwartą, co do wielkości wyspą Japonii, położoną na południowy zachód od głównej wyspy Honsiu, z którą jest połączona przez dwa systemy mostów. Wyspa ta jest również związana z wpływowym mnichem Kobo Daishi. Znajduje się tu szlak 88 świątyni, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w kraju. Wyspa przyciąga nie tylko tych, którzy szukają duchowego spełnienia. Oferuje także spektakularne linie brzegowe, pasma górskie i malownicze rzeki.

Dolina Kiso
W dolinie Kiso znajduje się szlak Nakasendo, jedna z zaledwie pięciu autostrad Edo(Tokio) łączących Edo i Kioto. Zanim powstała ludzie przemierzali tę trasę pieszo, w wyniku, czego dolina Kiso jest usiana historycznymi miastami pocztowymi, w których podróżnicy kiedyś wypoczywali, jedli i spali znajdując się w drodze. Można przejść częścią starego szlaku między górami i gęstymi lasami, a także odwiedzić niektóre z dobrze zachowanych miast.

Shodoshima
Shodoshima ma łagodny klimat i śródziemnomorską atmosferę. Znajdują się tutaj liczne plaże, dramatyczne wybrzeża, kurorty, a nawet plantacje oliwek. Druga, co do wielkości wyspa w Seto Inland Sea, Shodoshima jest jednym z gospodarzy festiwalu sztuki współczesnej Setouchi Triennale, a w niektórych miejscach można zobaczyć instalacje plenerowe z poprzednich festiwali.

Kenrokuen Garden Park
Nazwany jednym z "trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii", ogród Kenrokuen pełen jest uroczych mostów, szlaków turystycznych, herbaciarni, drzew i kwiatów. Niegdyś znajdował się w zewnętrznym ogrodzie zamku Kanazawa, pod koniec XIX wieku udostępniono Kenrokuen. Każda pora roku ujawnia inną stronę piękna ogrodu, od śliwek i kwiatów wiśni na wiosnę, do kolorowych liści klonu jesienią.

Wodospad Nachi
Nachi Falls to najwyższy wodospad z pojedynczą kaskadą w kraju, spadający 133 metry do biegnącej u jego stóp rzeki. W pobliżu znajduje się cudowne sanktuarium Nachi Taisha Shinto, o którym mówi się, że ma ponad 1400 lat. Świątynia ta jest jednym z kilku religijnych miejsc buddyjskich i sintoistycznych rozsianych wokół wodospadu.

Szlak Tateyama Kurobe
Szlak alpejski Tateyama Kurobe łączy miasto Toyama w prefekturze Toyama z miastem Omachi w prefekturze Nagano. Trasę można przemierzyć różnymi rodzajami transportu, w tym kolejką linową i trolejbusem. Jedno jest pewne, wszystkie oferują spektakularne widoki na otaczający łańcuch górski Tateyama. Najbardziej imponującą częścią trasy jest droga pomiędzy Bijodaira i Murodo.

Błękitny staw
Niebieski staw w prefekturze Hokkaido, zwany także Aoiike, znany jest z eterycznego niebieskiego koloru. Pnie drzew wystające nad powierzchnię wody dodają jej nieziemskiego wyglądu. Ten sztuczny staw powstał w ramach systemu kontroli erozji, zaprojektowanego w celu ochrony obszaru przed błotami, które mogą schodzić z pobliskiej góry. Kolor stawu jest spowodowany przez naturalne minerały rozpuszczone w wodzie.

Hitachi Seaside Park
Hitachi Seaside Park słynie z ogromnych obszarów pól z niebieskimi kwiatami, zwanymi nemofilami , które kwitną w parku na wiosnę. Park obejmuje 190 hektarów ziemi, a ponad 4,5 miliona kwiatów pokrywa pola każdego roku w kwietniu. Jesienią zaokrąglone krzewy zwane kochia przybierają jaskrawy, szkarłatny kolor, tworząc równie hipnotyzujący widok.

Top