• 27 maja 2024

Wakacje w Afryce to z pewnością spełnienie najskrytszych marzeń każdego podróżnika. Piękne plaże i całoroczne słońce zachęcają do odwiedzin na ten wspaniały kontynent. Jednak jakie atrakcje powinniśmy zwiedzić będąc na Mauritius? Sprawdźmy.

Kilka informacji o Mauritius

Mauritius to państwo, które położone jest w południowo-wschodniej części Afryki. Znajduje się około 900 km od Madagaskaru. Kraj posiada płaskowyż, który łagodnie maleje wraz z szerokością, aby następnie stać się nadmorską równiną. Wyspa od zachodu posiada również strome urwiska, z których turyści chętnie oglądają zachodzące słońce. Mauritius charakteryzuje się wysoko rozwiniętym sektorem turystycznym, który zapewnia mieszkańcom jedne z najwyższych dochodów w całej Afryce.

Atrakcje na wyspie Maurituis - wycieczka

Egzotyczne wakacje na wyspie to przede wszystkim nowe doświadczenia dla europejskiego turysty. Afryka to kontynent, który skrywa wiele tajemnic. Zupełnie odmienny klimat sprawia, że tworzą się tu niespotykane nigdzie indziej tereny oraz miejsca. Jednym z nich w Mauritius jest podwodny wodospad. Najlepiej jest obserwować go podczas lotu samolotem. Podwodny wodospad jest iluzją optyczną, która naturalnie powstała przez gromadzenie się piasku oraz mułu w odpływie oceanu. Widok dodatkowo urozmaica błękit oraz biel wody, która odbija światło słoneczne.
Egzotyczne podróże na wyspie Mauritius dają turystom szansę na zobaczenie rajskich plaż. Jedną z nich jest Ile aux Cerfs, która posiada białe plaże oraz lazurową wodę. Ciekawostką jest fakt, że znajduje się tam jedno ze stu najlepszych pól golfowych na świecie. Fani tego sportu z pewnością będą mogli skorzystać z zabawy.
W oceanie turyści mogą spróbować swoich sił w nurkowaniu lub w wielu sportach wodnych takich jak parasailing. Ekskluzywne wakacje na tej wyspie sprawią, że z pewnością będziemy mogli wypocząć oraz zyskać siły do pracy. Mauritius cieszy się popularnością również dzięki pływaniu z delfinami, które upodobały sobie tą wyspę.
Na terenie kraju znajduje się również Park Narodowy Wąwozu Czarnej Rzeki, w którym turyści mogą podziwiać pozostałości lasu deszczowego oraz wiele endemicznych roślin i zwierząt. Warto zaznaczyć, że wyspa słynie z mnogości różnych gatunków ptaków. Najpopularniejszym z nich był słynny dront dodo.
Mauritius to wyspa z wieloma atrakcjami, które tylko czekają na turystów. Warto udać się tam od maja do grudnia.

Top