• 29 marca 2023

Indonezja jest czwartym, najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Ekstremalna różnorodność geograficzna gwarantuje liczne plaże, dżungle i wulkany i niesamowite krajobrazy. Każdy region jest wyjątkowy i ma coś do zaoferowania nieustraszonym podróżnikom. Podczas gdy większość odwiedzających Indonezję widzi tylko Bali, jedno z najważniejszych miejsc w Azji, Indonezja poza utartymi szlakami jest równie ciekawa. Przemieszczanie się przez archipelag Indonezji wymaga czasu. Lepiej skupić się na jednym lub dwóch regionach, aby je powoli odkrywać i nie spieszyć się.

Bali
Bali jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp w Azji Południowo-Wschodniej i najpopularniejszym celem podróży poślubnych do Azji. Wyspa jest uosobieniem raju, obdarzonym szerokimi plażami, błękitną wodą i zieloną wulkaniczną scenerią. Bali stanowi lwią część międzynarodowej turystyki w Indonezji. Niestety, sława wyspy jest ogromna, więc będziesz musiał podzielić się tym rajem z innymi turystami.

W przeciwieństwie do reszty Indonezji, która jest przede wszystkim islamska, Bali jest głównie hinduskie, co nadaje wyspie zupełnie inny klimat. Wielu artystów, pisarzy i osób zainteresowanych holistycznym uzdrawianiem osiedliło się na Bali z powodu wyjątkowej atmosfery sprzyjającej wyciszeniu i lepszemu zdrowiu. Nie zakładaj, że Bali to jedynie życie kurortowe i plaże. Region Kintamani pośrodku wyspy jest bujny i wspaniały, a Ubud jest znane, jako centrum kulturalne. Najważniejsze powody podróży na Bali:

- luksusowe ośrodki wypoczynkowe,
- masaże, SPA, uzdrowiska i holistyczne ośrodki zdrowia,
- zakupy butikowe,
- dobre miejsca na początkujący surfing,
- życie nocne w Kuta,
- hinduskie świątynie i kultura.

Sumatra
Sumatra to największa wyspa w Indonezji i szósta pod względem wielkości na świecie. Ta kraina podzielona przez równik, położona na zachodnim krańcu Indonezji i jest spełnieniem marzeń poszukiwaczy przygód lub osób zainteresowanych lasami deszczowymi i zagrożonymi gatunkami. Sumatra jest jednym z dwóch miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć dzikie orangutany, drugie to Borneo. Większość turystyki na Sumatrze koncentruje się wokół północnej części wyspy, gdzie dominuje jezioro Toba, największe wulkaniczne jezioro na świecie. W centrum jeziora powstała wyspa Pulau Samosir, która jest domem dla plemienia Bataka, Karo i innych rdzennych plemion, które kiedyś praktykowały polowanie na ludzi i rytualny kanibalizm! Najważniejsze powody podróży na Sumatrę to:

- wycieczki pełne przygód,
- orangutany i inne zagrożone gatunki,
- pływanie i odpoczynek nad jeziorem Toba,
- trekking w Parku Narodowym Gunung Leuser,
- wspinaczka na aktywne wulkany
- kultura rdzennych plemion.


Jawa
Jawa, o podłużnym kształcie, rozciągająca się pomiędzy Sumatrą i Bali, jest najbardziej zaludnioną wyspą na świecie. Ponad 60 procent populacji Indonezji nazywa ten obszar domem. Jawa jest pełna zatłoczonych miejsc, ale tętni życiem z prawdziwą indonezyjską kulturą. Gdy Krakatau - wulkan u wybrzeży zachodniej Jawy wybuchł w 1883 roku, wybuch wygenerował najgłośniejszy dźwięk w historii, który był słyszany w odległości 4828 km! Gunung Bromo, aktywny wulkan na Jawie, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Indonezji. Podróżni zatrzymują się na szczycie ogromnej kaldery, czekając na spektakularny wschód słońca. Najważniejsze powody podróży na Jawę to:

- rozbudowana metropolia Dżakarty,
- poznanie współczesnego życia w Indonezji,
- góra Bromo i inne słynne wulkany,
- kulturalne miasto Yogyakarta.

Wschodnia Nusa Tenggara
Wschodnie obszary Nusa Tenggara obejmują Flores, Komodo, Timor i łańcuch wysp rozciągających się na wschód od Lombok.
Flores to miejsce dla zaprawionych w bojach podróżników, którzy nie boją się trochę natrudzić. Jedna wyboista droga ciągnie się długim łańcuchem wśród ogromnej ilości wiosek, wulkanów i nieodkrytych plaż. Flores jest w przeważającej mierze rzymsko-katolickim, więc klimat tutaj jest inny, niż w pozostałej części Indonezji.

Wyspa Komodo i Rinca w Parku Narodowym Komodo słyną z zagrożonych wyginięciem ogromnych jaszczurek -smoków z Komodo. Ludzie, którzy decydują się na trudy przemierzenia Komodo, nagradzani są możliwością obcowania z fantastyczna, dzika przyrodą. Najważniejsze powody, aby podróżować do Wschodniej Nusa Tenggara:

- moc przygód,
- piękne plaże bez turystów,
- trekking na okoliczne wulkany,
- smoki z Komodo,
- światowej klasy miejsca nurkowe
- możliwość odwiedzenia Timoru Wschodniego,
- pobyt nad kolorowym jeziorem wulkanicznym Kelimutu.

Top