• 27 maja 2024

Greckie wakacje - dokąd się udać?

Grecja to słoneczne państwo znajdujące się południowo-wschodniej Europie. Każdego roku jest odwiedzane przez blisko trzydzieści milionów turystów z całego świata. Nowoczesność przeplata się tutaj niezmiennie z pozostałościami starożytnej cywilizacji. Dodać do tego należy wspaniałe widoki, otwartość mieszkańców i pyszną kuchnię, by powstała wakacyjna oferta nie do odrzucenia. Jakie miejsca trzeba zobaczyć, będąc w Grecji?

Stolica Grecji

Ateny to miasto z historią sięgającą ponad 2500 lat wstecz. Ta historia jest w tym mieście wyczuwalna i namacalna niemal na każdym kroku. Zdecydowanie trzeba wybrać się na wycieczkę na najsłynniejsze wzgórze, czyli ateński akropol. To właśnie tutaj znajdują się najsłynniejsze pozostałości pierwszej cywilizacji. Na wzgórzu usytuowany jest Partenon, świątynia powstała ku czci Ateny w V w. p.n.e. Znajduje się tutaj również sanktuarium Artemidy, Apteros czy Erechtejon. To część miasta, w której powstało bardzo wiele świątyń. Warto jednak wybrać się również na wycieczkę do ateńskich muzeów. Największym zainteresowaniem cieszy się fantastyczne Narodowe Muzeum Archeologiczne. Ciekawym miejscem jest również muzeum sztuki Benaki, w którym można podziwiać dzieła sztuki od tych najstarszych po współczesne. Klimat Aten to również plątanina wąskich uliczek, w których aż roi się od uroczych i przytulnych knajpek. Po Atenach warto spacerować, bo to jeden z niewielu niezawodnych sposobów na to, by faktycznie poczuć atmosferę tego miejsca.

Zakintos to grecka wyspa usytuowana na Morzu Jońskim. Uważa się, że to jedno z piękniejszych miejsc w całej Grecji, a to za sprawą wspaniałych krajobrazów i piękna natury, które dosłownie zapierają dech w piersiach. Na Półwyspie Skinari znajdują się Blue Caves, czyli Błękitne Jaskinie, do których można wpłynąć z przewodnikiem. Zachwyca przede wszystkim kolor jaskiń. Są formacjami powstałymi z białych wapiennych klifów, które w połączeniu z błękitem wody robią niezwykłe wrażenie. Kolejnym miejscem jest słynna Zatoka Wraku, w której faktycznie znajduje się najsłynniejszy w okolicy wrak statku. Jego pochodzenie do dnia dzisiejszego wzbudza kontrowersje, a legendy narastające wokół jego przeznaczenia sprawiają, że wzbudza jeszcze większe zainteresowanie. Zardzewiały statek na tle wapiennych skał robi ogromne wrażenie i jest prawdziwym rajem dla fotografów.

Porto Limnianos

Porto Limnianos to słynna już zatoczka znajdująca się w zachodniej części wyspy. To malownicze miejsce przyciąga turystów ze względu na panującą tutaj swobodną atmosferę i doskonałą kuchnię. Prawdziwi smakosze nie będą chcieli opuszczać tego miejsca. To również idealna destynacja dla miłośników sportów wodnych. Atrakcji tego rodzaju tutaj nie brakuje, choć największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie nurkowanie.  Jeśli jednak chciałbyś odwiedzić drugą część Grecji, wakacje Mykonos będą dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Malownicze plaże i piękne widoki czekają na Ciebie.

 

Top