• 27 maja 2024

Ekskluzywne wakacje w Wietnamie

Wietnam to niezwykłe państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części Azji. Jest usytuowane na Półwyspie Indochińskim i liczy sobie nieco ponad 100 milionów mieszkańców. Ten egzotyczny kraj zachwyca różnorodnością krajobrazów, doskonałą kuchnią, w której dominują owoce morza oraz bogatą kulturą. Wspaniałe tereny znajdujące się wzdłuż delty rzeki Mekong oraz góry nad zatoką Ha Long to tylko niewielka namiastka tego, co czeka nas na miejscu. Jakie miejsca warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Zwiedzanie stolicy

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Wietnam to państwo o niebywale ciekawej historii, o czym będziemy mogli przekonać się przede wszystkim podczas zwiedzania stolicy. Hanoi to miasto pełne kontrastów, w którym nowoczesność doskonale przeplata się z długowieczną historią kraju i pasjonującą kulturą wietnamską. Usytuowane jest w delcie Rzeki Czerwonej. Jednym z najważniejszych miejsc w stolicy Wietnamu jest mauzoleum Ho Chi Minha, wietnamskiego przywódcy i twórcy Demokratycznej Republiki Wietnamu. W historycznej części miasta znajduje się Hoan Kiem Lake, znane również pod nazwą Jeziora Mieczy. To przepięknie zaaranżowany teren otoczony zielenią i zachwycający idylliczną aurą. Zdecydowanie warto je odwiedzić, zwłaszcza po intensywnym dniu. Osoby zainteresowane historią mieszkańców Wietnamu powinny wybrać się do Wietnamskiego Muzeum Etnologicznego, w którym będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat kilkudziesięciu grup etnicznych zamieszkujących kraj. Interesującą placówką muzealną jest również Muzeum Kobiet Wietnamskich.

Podziemne wędrówki

Z całą pewnością warto wybrać się na zwiedzanie Tunel Cu Chi. Sieć podziemnych tuneli usytuowana jest na północny zachód od Sajgonu. Do dzisiaj zachowało się raptem 120 kilometrów z 200. Tunele zostały wybudowane podczas wojny trwającej na terenie Wietnamu od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych. Obecnie stanowią atrakcję turystyczną i trzeba przyznać, że podziemne trasy robią niemałe wrażenie.

Ha Long

Osoby nastawione na niezapomniany urlop w otoczeniu malowniczych krajobrazów powinny udać się nad zatokę Ha Long. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całym Wietnamie, a z perspektywy turystów raj na ziemi. Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są rozsiane niedbale wysepki wyłaniające się majestatycznie z wody. Ich liczba sięga 1900. Znajduje się tutaj sporo jaskiń i grot, które są dostępne dla turystów. Można do nich dopłynąć z przewodnikiem. Zatoka otoczona jest lasami deszczowymi, w których można podziwiać egzotyczną roślinność i wiele gatunków zwierząt. Warto dodać, że miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Lokalne atrakcje

Nie sposób powiedzieć, ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie Wietnamu, by faktycznie poczuć złożoność tego miejsca i nietuzinkową atmosferę. Warto jednak uwzględnić miejsca, które w pewien sposób decydują o unikalności tego kraju. Zdecydowanie warto wybrać się w północne rejony, zwłaszcza Ha Giang, gdzie znajdziemy jedne z najpiękniejszych pól ryżowych w okolicy. W środkowej części kraju znajduje się miasto Da Nang. Będąc w pobliżu warto skusić się na Monkey Hill, gdzie faktycznie będzie można spotkać pocieszne małpki. Turyści zachwycają się również klimatycznym miastem Hoi An, które słynie z niskiej żółtej zabudowy, która jest bogato zdobiona charakterystycznymi lampionami. Niepodal znajdują się malownicze wioski rybackie, które również warto zobaczyć na własne oczy.

Top