• 27 maja 2024

Między Indiami a Madagaskarem leży jeden z najpiękniejszych zakątków na ziemi. To Seszele – archipelag około  100 wysp, a na każdej z nich znaleźć można wiele niesamowitych i fascynujących widoków, zabytków i sposobów na spędzanie wolnego czasu.

 

Seszele i piękno rajskich plaż

Chyba właśnie miłośnicy egzotycznych widoków i ciepłego, przyjaznego klimatu będą najbardziej usatysfakcjonowani wizytą na Seszelach. To miejsce, które zachęca do odpoczynku w cieniu palm, z ulubionym drinkiem w dłoni, z bezkresną panoramą morza i wysp przed oczami. Chociaż nie znaczy to oczywiście, że wyłącznie odpoczynek „pasywny” jest dla Seszeli charakterystyczny. Bo skoro plaże i morze, to aż prosi się, by skoczyć na deskę surfingową i spróbować swoich sił w tej dziedzinie sportu. Jeśli zaś surfing jest dla was zbyt wymagający fizycznie, to może skusicie się na nurkowanie? Niezapomniane widoki z egzotycznego oceanu – takich nie znajdziecie ani w Polsce, ani w Europie.

Jednak nawet zwykły spacer może dostarczyć wspaniałych wrażeń. Piękno przyrody, które widać dosłownie na każdym kroku, sprawia, że to miejsce można uznać za raj na ziemi. Nieprzeliczone niemal gatunki ryb, ptaków i innych zwierząt przyciągają oko i wywołują okrzyki zachwytu. Olbrzymie palmy i lasy deszczowe przenoszą nas w zupełnie inny świat... W dodatku dostępny o każdej porze roku.

 

Kiedy jechać na Seszele?  

Na Seszelach panuje klimat równikowy, mamy tu więc dwie pory roku – suchą i wilgotną. Ta pierwsza trwa kwietnia do listopada, druga zaś przez pozostałą część roku. W porze wilgotnej musimy liczyć się z możliwością opadów, nieraz gwałtownych. Częste deszcze połączone są jednak z cały czas wysoką temperaturą, więc i podczas polskiej zimy odwiedziny na Seszelach znajdują swoich fanów. Zresztą ta wysoka, w czasie dnia bliska 30 stopni, temperatura utrzymuje się cały rok. Ciepłe są również noce, a także woda w oceanie. Stąd też egzotyczna podróż na Seszele jest dobra o każdej porze roku, chociaż nie o każdej wyglądać będą tak samo.

 

Top