• 29 marca 2023

Polscy turyści nie ograniczają się już wyłącznie do wizyt w egipskich kurortach. Nabieramy coraz większej ochoty i śmiałości na poznawanie nawet najbardziej odległych zakątków świata. Nic dziwnego, w końcu mamy coraz więcej możliwości, aby dotrzeć do wielu państw Afryki, Azji czy Ameryki Południowej, bez konieczności zaciągania kredytu czy wydania na to ogromnej fortuny. Co więcej, wiele biur podróży posiada w swojej ofercie wczasy, które zapewniają komfortowe warunki odpowiednie również dla dzieci. Gdzie warto udać się z naszymi pociechami?

Każdy rodzic wie, że zaplanowanie urlopu z dziećmi to nie lada wyzwanie. W trakcie planowania należy uwzględnić wiele zmiennych, często kolidujących ze sobą czynników, jak np. fakt, że każdy członek rodziny ma inne priorytety. Sama organizacja takiego wyjazdu brzmi już wykańczająco, a co dopiero organizacja podroży w dalekie, egzotyczne destynacje? Na szczęście można skorzystać z usług Planet Esacape, które w swojej ofercie posiadają rodzinne wycieczki, w trakcie których można zwiedzić takie miejsca, jak Tajlandia, Filipiny, Malezje, Indie i wiele, wiele innych. Każda z wycieczek uwzględnia potrzeby najmłodszych, przygotowując niesamowite atrakcje i zabawy.

Zabierz szkraba w świat!
Cóż, egzotyka potrafi być bardzo pociągająca, jednak niektórzy z nas wciąż obawiają się o to, że może być niebezpieczna dla naszych dzieci. Nikt nie może nam zagwarantować, że podczas takiego wyjazdu maluch nie zachoruje, nie będzie grymasić na jedzenie, a w trakcie samej podróży nie będzie niespokojne oraz marudne. Pamiętajmy jednak, że takich gwarancji nie mamy nigdy, nawet wtedy, gdy podróżujemy nad polskie morze. Nie warto jednak od razu nastawiać się na najgorsze i dać sobie trochę luzu. W końcu nikt nam nie karze zabierać ze sobą na dalekie wyjazdy kilkumiesięcznego niemowlaka – nic na siłę. Dziecko w wieku paru lat powinno już jednak poradzić sobie bez większych problemów. Wspaniałe jest to, że będzie mogło poznać inne kultury, inną naturę, doświadczyć niezwykłości świata. Ilość stymulujących bodźców, których doświadczy dziecko w trakcie takiej wycieczki świetnie wpłynie na jego rozwój. Ważne jest, aby być przygotowanym na różne sytuacje, i to niezależnie od szerokości geograficznej, na której się znajdujemy, co oznacza, że przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem, wykonać odpowiednie szczepienia, sprawdzić komunikaty MSZ i uważać na to, co dajemy maluchowi do jedzenia i picia. A teraz sprawdźmy egzotyczne kierunki!

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Może wydawać się, że jest to wybór nieoczywisty, jednak bardzo trafiony w przypadku wyjazdu z dziećmi. Ten kraj leżący w Zatoce Perskiej uznawany jest za prawdziwy symbol luksusu a jego stolica, Dubaj, pełna jest przepychu. Znajdziemy tutaj wszystko największe, najlepsze, najbardziej ekskluzywne. Imponujące drapacze chmur, drogie hotele pełne przepychu, jedno z największych na świecie lotnisk, ogromna przystań i cała masa gigantycznych centrów handlowych – gdzie tu zatem miejsce dla maluchów? Miasto posiada wspaniałą infrastrukturę dostosowaną dla dzieci. Oznacza to, że znajdziemy tutaj wiele placów zabaw na pięknych plażach i sztucznych wyspach. Należy też dodać, że tutejsze kurorty o wysokim standardzie zapewniają wszystko, co potrzebne maluchom do szczęścia a więc place zabaw, gry, animacje oraz baseny ze wszelkimi możliwymi atrakcjami.

Tajlandia
Kraj ten zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem polskich turystów. Tajlandia jest wyjątkowa, ze względu na spuściznę buddyjską. Znajdziemy tu mnóstwo zabytkowych świątyni i wiele malowniczo położonych pałaców. Przede wszystkim jednak będziemy mogli cieszyć się ciepłym klimatem oraz fantastycznym tajskim wybrzeżem z ogromną ilością barwnych zatoczek i uroczych wysepek. Tajlandia wielu kojarzy się z kolorowym, głośnym i spektakularnym Bangkokiem i fakt, nie da się ukryć, że zjeżdżają się tutaj amatorzy zabawy i nocnego życia. Jednak trzeba podkreślić, że w Tajlandii nie brakuje również miejsc spokojnych i pięknych, które są wprost idealne na wakacje z maluchem. W tym celu najlepiej wybrać zaciszne wysepki nad Morzem Atamańskim, szczególnie zaś prowincja Krabi, która zaoferuje nam wspaniałe plaże i atrakcyjne rafy koralowe.

Top