• 28 listopada 2023

Jeśli chodzi o miesiące miodowe, każda para pragnie, aby ich podróż była naprawdę wyjątkowa i niezapomniana. Usytuowane z dala od ruchliwych szlaków turystycznych, Filipiny po cichu wyrabiają sobie markę, jako jedna z ciekawszych destynacji turystycznych oraz jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc w Azji. Nowożeńcy planujący podróż do tego niezwykłego kraju znajdą w nim bogactwo rozmaitych aktywności, epickie krajobrazy, uderzające piękno natury i mieszkańców uznawanych za najbardziej przyjazną nację w tym regionie. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto rozważyć spędzenie miesiąca miodowego na Filipinach.

Filipiny zobaczysz razem z Planet Escape, sprawdź ofertę -->  https://planetescape.pl/kraj/filipiny/


Różnorodne doświadczenia
Chociaż na większości zdjęć z Filipin możemy zobaczyć piękne plaże zacienione palmami, kraj ten oferuje szeroki wachlarz doświadczeń, które zadowolą każdego podróżnika. Dla miłośników historii bardzo interesujące okażą się zapewne hiszpańskie forty kolonialne, kościoły i miasta. Amatorzy przyrody mogą spróbować nurkowania w światowej klasy miejscach nurkowych, pływać z rekinami wielorybimi oraz poznawać rzadką florę i faunę. Fani przygód i adrenaliny mogą surfować, zwiedzać jaskinie lub korzystać ze szlaków trekkingowych rozsianych po całym archipelagu. A dla entuzjastów wellness i spa Filipiny mają własne unikalne tradycje i wielokrotnie nagradzane obiekty typu spa. Jednym zdaniem: dla każdego, coś miłego.

Hotele na każdą kieszeń
Nie musimy wydawać fortuny, aby cieszyć się pobytem na Filipinach i naprawdę dobrze się tu bawić. Namiot lub bambusowa chatka na plaży, z trzema posiłkami dziennie, kosztuje mniej niż 40 USD od osoby! Na tych, którzy mają niewiele więcej do wydania czekają także dobrze zaprojektowane hotele i ośrodki turystyczne średniej klasy. I wreszcie, jeśli mamy ochotę popławiać się w luksusie, Filipiny zaoferują nam mnóstwo najlepszych kurortów takich, jak Amanpulo, Abaca i Two Seasons Coron Island Resort & Spa.

Niezapomniane, naturalne piękno
Piękno filipińskich zakątków zachwyca każdego. Zrobimy tutaj spektakularne zdjęcia. Aby zapewnić sobie tło majestatycznych morskich pejzaży, udajmy się do El Nido i Coron na wyspie Palawan. W górach Luzon znajdziemy stuletnie tarasy ryżowe i obficie pokryte dżunglą szczyty. Wyspy w Visayas przyciągają podróżnych bujną przyrodą, spokojnymi rzekami i niesamowitymi podwodnymi krajobrazami. I, oczywiście, nie zapominajmy o niezliczonych, lśniących plażach oraz słynnych zachodach słońca. W takiej scenerii można przeżyć mnóstwo romantycznych chwil.

Fantastyczni mieszkańcy
Nigdzie na świecie nie zostaniemy powitani tak serdecznie i po przyjacielsku, jak na Filipinach. Filipińczycy są niezwykle otwartym i uśmiechniętym narodem. Podobnie zresztą, jak inne wyspiarskie nacje. Ponieważ wielu mieszkańców zna język angielski, przynajmniej na poziomie komunikatywnym, łatwo nawiązać przyjaźń z Filipińczykami. Nawet nie zauważymy, kiedy będziemy z nimi śmiać się i żartować. Mieszkańcy często chętnie pokazują najlepsze zakątki rajskich wysp, a nawet cieszą się, że mogą zaprosić nas na kolację, drinka i być może rundkę karaoke.

Magia bezludnej wyspy
Są takie chwile w trakcie podróży poślubnej, kiedy jedyne, czego pragną nowożeńcy, to znaleźć się na wyłącznie we własnym towarzystwie. Na Filipinach z pewnością się to uda. Archipelag tworzy ponad 7000 wysp. Wiele z nich pozostaje nieodkrytych, duża część cieszy się ogromnym spokojem i ciszą. Szanse, że będziemy mieli piękne plaże, kipiące wodospady, wyjątkowe krajobrazy i gwiaździste noce wyłącznie dla siebie są ogromne.

Top