• 17 kwietnia 2024

Marzy wam się prawdziwie egzotyczna podróż po Azji? W dobie tanich podróży i globalizacji nudzą się nam wycieczki do egipskich kurortów organizowane przez biura podróży i zwyczajnie chcemy zobaczyć więcej, aktywniej, zagłębiając się w klimat danego kraju. Tajemnicze wyspy Tajlandii kuszą cię swoim urokiem i w końcu zdecydowałeś się lecieć je zobaczyć? Jak jednak zabrać się za taką podróż, jakie kierunki w Azji obrać na pierwszą wycieczkę? Radzimy jak się przygotować do podróży i jakie miejsca wybrać tak, aby zyskać gwarancję wspaniałych doświadczeń.

Jeszcze niedawno Daleki Wschód owiany był aurą tajemnicy, mistycyzmu i egzotyki, a jego tajniki odkrywali głównie doświadczeni podróżnicy, jednak w ostatnich latach zainteresowanie Azją znacznie wzrosło. Wśród naszych znajomych z łatwością znajdziemy osoby, które już nie raz zapuściły się w te rejony. Oczywiście podróże do Azji wymagają odrobinę więcej planowania, szczególnie jeśli chcemy upolować tanie loty. Ceny biletów lotniczych mogą często odstraszać, jednak warto pamiętać, że samo przemieszczanie się czy nawet noclegi są już o wiele tańsze. Prezentujemy 3 niezwykłe miejsca, które warto zobaczyć podczas pierwszej podróży po Azji.

Wspaniały Laos
Laos to kraj, który w dużej mierze jest jeszcze niedotknięty negatywnymi skutkami masowej turystyki. Znajdziemy tutaj niesamowite kontrasty i zapierające dech w piersiach krajobrazy, które roztaczają nad tym miejscem niewątpliwą aurę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przepyszne jedzenie i bardzo wyluzowana mentalność mieszkańców, którzy na każdym kroku emanują spokojem i pogodą ducha. Mimo wysokich temperatur i wilgotności powietrza wielu odwiedzających spędza tu czas aktywnie – ruszają więc na wycieczki rowerowe, kajakowe lub po prostu piesze wędrówki. Musimy pamiętać, że Polacy podróżujący do Laosu objęci są obowiązkiem wizowym. Odpowiednią 30-dniową wizę turystyczną uzyskamy w placówce dyplomatycznej, przy czym najbliższa znajduje się w Berlinie. Możemy ją też uzyskać na niektórych przejściach granicznych. Do Laosu najłatwiej dostać się lecąc do Bangkoku, gdzie bez problemu znajdziemy połączenia lotnicze do Louangphrabang lub kolejowe do granicy z Laosem, skąd można dalej podróżować autobusem.

Kuala Lumpur
Po wizycie w tradycyjnym Laosie pora na powiew azjatyckiej nowoczesności. Kuala Lumpur to tętniące życiem miasto, którego krajobraz zdominowany jest przez sięgające nieba, futurystyczne i wspaniałe drapacze chmur. W zakamarkach ulic znajdziemy niezwykłą różnorodność kultur, społeczności i idei połączonych ze sobą jednym wspólnym elementem – jedzeniem. Mieszanka kuchni malajskiej, chińskiej, hinduskiej i zachodniej przemawia do wszystkich, nawet najbardziej wybrednych kubków smakowych. Sama Malezja zaskakuje na każdym kroku. Znajdziemy tu piękne wybrzeża i rewelacyjne miejsca do nurkowania, parki narodowe z największym skupiskiem orangutanów na świecie, dżungle, trudno osiągalne wioski i międzynarodowe metropolie. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż po Azji, warto pamiętać, że loty do Kuala Lumpur są z reguły nieco tańsze niż loty do najpopularniejszych azjatyckich miast. Zaplanujcie zatem odwiedziny w Malezji jako początek i koniec swojej azjatyckiej przygody, a trochę zaoszczędzimy.

Seul
Określany jako „miasto, które nie śpi” i choć wiele miast określa się w ten sposób to warto podkreślić, że w porównaniu z takimi metropoliami jak Nowy Jork, Mumbai czy Las Vegas, Seul naprawdę nigdy nie śpi. Stolica Korei Południowej jest wybuchowym połączeniem nowoczesnych budowli, wznoszących się nad buddyjskimi świątyniami, i pięknych miejskich ogrodów. Wszystko to posiada lekko popkulturowe zabarwienie, co czyni miasto jeszcze bardziej niezwykłym. W Seulu można totalnie się zatracić i spędzić cały dzień na spacerowaniu od świątyni do herbaciarni, z alternatywnej dzielnicy na ulicę samych eleganckich drapaczy chmur, z jednej restauracji do drugiej, bawiąc się przy tym wspaniale. Wierzcie nam na słowo – w ogóle nie spojrzycie na zegarek, a 24 godziny miną wam w mgnieniu oka. Warto pamiętać, że niedawno została otwarta Lotte World Tower, czyli drapacz chmur w całości obudowany szkłem. W budynku tym znajduje się taras widokowy ze szklaną podłogą, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na całe miasto i okolice. Po podziwianiu widoków czas na zabawę i odwiedziny w parku rozrywki Lotte World, gdzie czeka was wspaniały czas.

Top