• 17 kwietnia 2024

Bahamy - rajskie wakacje między Kubą i Florydą

Bahamy to wyspiarski kraj na Oceanie Atlantyckim, który składa  się z dwóch tysięcy wysp. Na tę ilość tylko trzydzieści wysp jest  zamieszkanych, zaś cały obszar archipelagu jest jedną z  najpopularniejszych destynacji wakacyjnych ludzi z całego świata. Nie ma  się co dziwić, skoro tutejsze wyspy zapewniają niezapomniane widoki,  dostęp do lazurowej wody i wiele innych atrakcji. Które z nich warto  odwiedzić i jak przygotować się do wyjazdu?

Co warto wiedzieć przed wylotem na Bahamy?

Turyści nie potrzebują wizy, aby polecieć na Bahamy. Wystarczy tylko  aktualny paszport, ale na lotnisku można usłyszeć prośbę o okazanie  biletu powrotnego oraz środków finansowych, które powinny wystarczyć na  cały pobyt. Obsługa lotniska może również poprosić o podanie adresu  hotelu, w którym turyści zamierzają się zatrzymać. Najcieplej na  Bahamach jest w lipcu, sierpniu i wrześniu, kiedy temperatura osiąga  mniej więcej 28 stopni. W pozostałych miesiącach temperatura oscyluje  między 23 a 25 stopniami Celsjusza. Warto wybrać termin, w którym pogoda  będzie odpowiadała turystycznym planom.

Różowa plaża na Bahamach

Na niewielkiej wyspie Harbour znajduje się Pink Sand Beach, czyli  plaża imponująca piaskiem w kolorze pastelowego różu. Jest to jedna z  najbardziej nietypowych plaż na świecie, a swój kolor zawdzięcza  maleńkim muszelkom otwornic. Przy plaży znajduje się mnóstwo lokalnych  knajpek i barów, w których można spędzić czas kosztując lokalnych  przysmaków i czekając na zachód słońca nad różową plażą. Na tej samej  wyspie znajduje się historyczna wioska Dunmore Town, która jest  jedenastym pod względem wielkości miastem w kraju.

Schody Królowej Nassau

Schody Królowej Nassau to dokładnie sześćdziesiąt sześć zabytkowych  stopni, które łączą ze sobą Fort Fincastle w mieście Nassau. Konstrukcja  została zbudowana jeszcze w XVIII wieku dla uczczenia królowej  Wiktorii. Jest to jedno z częściej fotografowanych miejsc na rajskich  wyspach, poza morskimi widokami. Będąc tak blisko, warto odwiedzić sam  Fort Fincastle, który został wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku.  Celem jego powstania była ochrona miasta przed piratami.

Zakupy na Straw Market

Straw Market to miejsce, w którym można kupić wiele praktycznych  pamiątek z wymarzonych wakacji na Bahamach. Wszystkie artefakty zostały  tutaj wykonane ze słomy, a wśród nich znajdują się torby, breloki czy  kapelusze słomkowe, które świetnie sprawdzą się również podczas samych  wakacji. Wszystkie pamiątki są ręcznie robione przez miejscowych  rzemieślników i cechują się bardzo wysoką jakością wykonania.

 

 

Top