• 12 sierpnia 2022

Przepis na wymarzone wakacje? Gorąca plaża z krystalicznie czystą wodą, świetną pogodą i rajskim klimatem. Miłośnicy sportów na plażach mogą oddać się nurkowaniu, surfingowi i wielu, wielu innym atrakcjom, przerywając je kąpielą i wylegiwaniem się na słońcu.

Jeśli szukacie plaży idealnej, przygotowaliśmy dla was zestawienie 8 interesujących miejsc. Plażowicze, bierzcie się do lektury!

Indie – plaże Goa
Goa to miejsce doprawdy niezwykłe. Znajdziemy tu piękne plaże omywane przez wody Morza Arabskiego oraz palmy kokosowe, dające upragniony cień w upalne dni. Dodatkowo Goa jest całkiem inne niż pozostała część Indii, zarówno pod względem kulturowym, jak i obyczajowym. Jeszcze niedawno była to kolonia portugalska i iberyjskie wpływy obecne są tutaj w architekturze, kuchni, a także w zamiłowaniu do zabawy. Goa to przede wszystkim jednak idealne miejsce na relaks w cieniu palm na plaży, grę w plażową siatkówkę, plażowe imprezy, smakowanie tygrysich krewetek w licznych knajpkach oraz na kontemplację zachodów słońca nad Morzem Arabskim.

Filipiny – plaża Boracay
Wysepka Boracay dla wielu podróżników jest uosobieniem raju na Ziemi. Zdjęcia stąd przypominają barwną pocztówkę – wszędzie palmy kokosowe górujące nad białym piaskiem plaż, zwracające się w stronę turkusów i lazurów Morza Sulu. W głębi wyspy znajdziemy gęstą dżunglę, a na jej krańcach cudowne plaże. Możemy pohuśtać się w hamaku, popijając przy tym świeży sok z papai – wszystko składa się na prawdziwy skrawek raju, pozwalający zapomnieć o codzienności. Wieczorem nie trzeba opuszczać plaży, wystarczy udać się na relaks w klimatycznych barach, które znajdują się obok. Ponadto czekają na nas kursy nurkowania i masaże, romantyczne zachody słońca i najlepsze na świecie warunki do kitesurfingu.

Kuba – plaże Varadero
Varadero nie bez przyczyny zyskała sławę najsłynniejszego kubańskiego kurortu. Pierwsze, co rzuca się na miejscu w oczy to turkusowe wody Morza Karaibskiego leniwie obmywające plażę, której delikatny piasek w dotyku przypomina białą mąkę. Ten kawałek nieba oferuje przybyszom z Europy pogodę, o jakiej w Polsce możemy tylko pomarzyć, a przy tym atrakcje takie, jak sporty wodne, które nikomu nie pozwolą się nudzić i urozmaicą wylegiwanie się pod palemką.

Tajlandia – wyspa Koh Ngai
Mowa o prawdziwej perełce, przez wielu nazywaną ultimate paradise. Tutaj zetkniecie się z kwintesencją tropikalnego raju w najczystszej formie. Oznacza to długą złocistą plażę z piaskiem, który w dotyku przypomina najdelikatniejszą mąkę oraz z wodą w kolorze intensywnego turkusu. Wystarczy wybrać odpowiednio rozłożystą palmę, chwycić w dłoń książkę i zasiąść w hamaku, delektując się promieniami gorącego słońca.

Malezja – wysepki Perhentian
Pora na rejs na Perhentiany, czyli maleńkie wysepki w Zatoce Tajlandzkiej. Jest to miejsce, w którym budzić was będzie śpiew ptaków, rechot żab i szum fal. Jeśli pragniesz uciec od cywilizacji, to znalazłeś idealne miejsce. Otóż na Perhentianach nie ma ani dróg ani samochodów, a całą wyspę można obejść na nogach w parę godzin. Jedynym dylematem będzie decyzja czy nurkować, pływać w krystalicznych wodach Zatoki Tajlandzkiej, grać w plażową siatkówkę, leżeć na białym piasku czy przechadzać się po dżungli obserwując małpy.

Indonezja – Pulau Weh
Jest to Odległa i leżąca w przyjaznym muzułmańskim sułtanacie Aceh wyspa, położna z dala od przetartych szlaków turystycznych. Sprawia to, że można znaleźć tutaj prawdziwe wytchnienie. Nie jest to miejsce, gdzie przy basenie popija się kosmopolityczne drinki, ale gdzie rajskość wyznacza bezkres krystalicznie czystych wód, najlepsze w Azji rafy koralowe, nieskażone komercyjną turystyką plaże oraz przyjazne uśmiechy tubylców. Pulau Weh to również świetne miejsce dla amatorów sportów wodnych i łowienia ryb. Wielu twierdzi, że to jedne z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelowania w całej Azji. Jest miejsce, które trzeba odwiedzić, planując podróż poślubna bali.

Zanzibar – wschodnie wybrzeże
Na wschodnim wybrzeżu można się opalać na delikatnym piasku, pływać w turkusowej wodzie, uprawiać snorkeling, podziwiając przy tym wielobarwne rybki. Wieczorem z kolei można grać w siatkówkę, oglądać zachód słońca z pokładu lokalnej łodzi dhow lub zjeść romantyczną kolację. Miłośnicy sportów wodnych pokochają te okolice za znakomite warunki do nurkowania i kitesufringu.

Seszele – La Digue
Wyspa to prawdziwy skrawek raju o powierzchni zaledwie 10 km². Zamieszkuje ją tylko dwa tysiące osób a przecina jedna asfaltowa ulica, którą wszyscy przemierzają na rowerach! Jest to najczystsza i najmniej przekształcona przez człowieka wyspa, która słynie z malowniczych plaż ze skałami oraz tropikalnych lasów z ciekawą fauną. Położona w północnej części wyspy Plaża Anse Severe jest szeroka oraz piaszczysta.

Top