• 4 czerwca 2020

Seszele to idealny kierunek dla osób lubiących ekskluzywne wakacje i obsługę na najwyższym poziomie. Seszele leżą na wodach Oceanu Indyjskiego, z daleka od reszty świata. Ich najbliższym sąsiadem są wschodnie afrykańskie wybrzeża Madagaskaru. Nie jest łatwo się na nie dostać, bilety lotnicze są bardzo drogie. Trudności sprawia także przemieszczanie się pomiędzy seszelskimi wyspami (można je zdobyć jedynie za pomocą szybkich łodzi, hydroplanów lub helikopterów). Łatwo się domyślić, że nie jest to impreza na każdą kieszeń. Z tego też powodu na Seszele przybywają w większości osoby z grubszym portfelem, które cenią sobie spokój i piękne krajobrazy. Dlaczego Seszele są właśnie dla Ciebie?

Świetna pogoda przez cały rok
Zastanawiałeś się kiedyś, czym różni się rajska plaża od „zwykłej” plaży? Rajskość danego miejsca oceniamy zwykle w kategoriach krajobrazu – intensywności kolorów, wysokiej temperatury oraz relaksującej atmosfery. Rajskie plaże otaczają więc zielone tropikalne lasy, białe i miękkie piaski, lazurowa woda i bogaty świat podwodny. Takie warunki to zazwyczaj zasługa idealnego klimatu, tak jak na Seszelach. Seszelskie wyspy leżą w strefie klimatu równikowego, częściowo monsunowego, który charakteryzuje stała temperatura w skali roku. Dzięki temu na Seszelach najniższa odnotowana temperatura to ok. 25 stopni Celsjusza (zimą), a na co dzień możemy plażować w ok. 28-32 stopniach. Z racji elementów monsunu, na Seszelach często występują krótkie, aczkolwiek intensywne opady, co z kolei powoduje szybki rozwój wyspiarskiej flory. Co więcej, tego typu mikroklimat sprzyja występowaniu na wyspach gatunków roślin i zwierząt, który nie uświadczycie nigdzie indziej na Ziemi. Podsumowując, sezon na Seszele trwa przez cały rok, więc nie musisz dostosowywać do nich swojego urlopu.

Odkrywając seszelskie wyspy
Największą wyspą na Seszelach jest Mahe. Tutaj znajduje się międzynarodowy port lotniczy, stolica Wiktoria i zamieszkuje ją najwięcej lokalnej ludności o korzeniach kreolskich. Mieszkańcy Mahe, podobnie jak i całych Seszeli, utrzymują się głównie z turystyki oraz rybołówstwa, więc na wyspach roi się od luksusowych kurortów, resortów i atrakcji. Wiele najlepszych hoteli jest usytuowanych tuż przy plaży, często można także wynająć wille ukryte w dżungli. Prywatne plaże i baseny to standard. Jeśli jednak będziesz miał ochotę na coś więcej niż relaksowanie się na białym piasku, możesz popłynąć promem na inne seszelskie wysepki, również te, na których nie mieszkają lokalni (a są przystosowane tylko na potrzeby turystyki, np. Eden). Na Mahe znajdziesz także wiele punktów widokowych, z których doskonale obserwuje się wschody i zachody słońca. Spotkasz tam pary i samotnych obserwatorów, którzy z drinkiem w ręku i dobrą książką pragną być bliżej natury. Mahe to także świetna wyspa dla aktywnych osób, bo można tu robić wiele rzeczy, od jazdy rowerkami wodnymi, motorówkami, rejsami łódką, przez nurkowanie, podziwianie raf koralowych, aż po loty paralotnią i balonem! To też imprezowa wyspa, na której znajdziesz dużo barów otwartych całą noc, klubów z muzyką na żywo i klimatycznych restauracji z pysznym jedzeniem. Polecamy wybrać się na wycieczkę samochodową po całej wyspie z prywatnym kierowcą, który zawiezie Was w najlepsze miejscówki.

Niebiańska wyspa La Digue
Klimat La Digue jest o wiele bardziej kameralny i spokojny, niż na Mahe. To najmniejsza z głównych seszelskich wysp, którą poleca się osobom naprawdę potrzebującym wytchnienia. La Digue można objechać na rowerze w kilka godzin, zatrzymując się w punktach widokowych i robiąc zdjęcia. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną jest tu rezerwat przyrody Veuve, w którym mieszka wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt. Sam rezerwat znajduje się w głębi wyspy i można udać się tu na trekking na Belle Vue (Eagle’s Nest Mountain). Interesująca jest także sama historia wyspy La Digue – prawdopodobnie do XVII wieku była bezludna, dopóki nie została odkryta przez francuskich kolonizatorów. Przybyli oni na La Digue z afrykańskimi niewolnikami, by rozkręcić rolnictwo. Przez lata uprawiano tutaj palmy kokosowe oraz różne pachnące przyprawy, m. in. wanilię. Co ciekawe, wyspa cieszyła się także popularnością wśród azjatyckich imigrantów, więc wymieszały się tu trzy zupełnie różne kultury. Dzisiaj na La Digue możecie rozmawiać i w języku angielskim, i francuskim, chociaż wg doniesień podróżników na wyspie spotkamy mieszkańców z przeróżnych stron świata, którzy uciekli do seszelskiego raju np. z zimnej Europy. Turyści chwalą obsługę na najwyższym poziomie oraz wakacyjną atmosferę. Zdecydowanie warto wybrać się na Seszele, by zobaczyć wszystkie wyspy - Mahe, La Digue i Praslin, na które na pewno wrócicie.

Top