• 9 sierpnia 2020

Najtrudniejsze miejsca do odwiedzenia w trakcie naszych podróży bywają często największą atrakcją i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Brak ingerencji człowieka pomaga zachować naturę w pierwotnym stanie, a my odczuwamy ogromną satysfakcję z możliwości odwiedzania miejsc, których większość ludzi na świecie nie widziała i zapewne nigdy nie zobaczy. Indonezja ma mnóstwo takich miejsc. Podejmijmy, zatem trochę wysiłku i wyruszmy na spotkanie z przygodą i niesamowitą przyrodą tego kraju. Od gór, przez odległe wyspy, po jaskinie. Odkrywamy najtrudniejsze miejsca do odwiedzenia w Indonezji.

Mount Leuser, Aceh
Piesze wędrówki po tej górze są skomplikowane i nieprzewidywalne. Nieodłączoną częścią wyprawy jest dzika dżungla, rwące rzeki oraz strome skały. Ale prawdziwe niebezpieczeństwo i wyzwanie niesie ze sobą dzika przyroda. Nawet, jeśli pozostaniemy na głównym szlaku, napotkamy z pewnością węże, niedźwiedzie, a nawet tygrysy! Szczyt Mount Leuser można osiągnąć w ciągu około dwóch tygodni i nie jest to łatwa wycieczka. Góra znajduje się na stosunkowo odległym obszarze. Aby dotrzeć do punktu początkowego, turyści muszą znaleźć się w prowincji Aceh, podlegającej szariatowi.

Jomblang i Jaskinia Grubug, Centralna Jawa
Ta pionowa jaskinia wymaga umiejętnościwspinaczkowych, doświadczenia, sprzętu i odwagi, aby ją zbadać. To nie jest miejsce do odwiedzenia przez każdego turystę. Żeby dotrzeć do dna zapadliska - gdzie mają swój dom osobliwe starożytne gatunki, które nigdy nie widziały słońca - poszukiwacze przygód będą muszą pokonać niemal pionowy spadek. Jomblang jest właściwie częścią ogromnego systemu jaskiń znajdującego się na obszarze Mount Kidul. Tunel zaprowadzi nas do sąsiedniej Grubug Cave ze słynnym "światłem z nieba".

Piramida Carstensz, Papua
Wznoszący się najwyżej w całej Oceanii i jedyny tropikalny lodowiec Indonezji, nie jest łatwy do odwiedzenia. Jayawijaya, czyli Cartenz Mountain, była świętym graalem górskich poszukiwaczy przygód, a piramida Carstensz to niewątpliwy skarb tego miejsca. W okolicy znajdują się zachwycające formacje skalne i kilka jezior, które czasami wydają się unosić nad chmurami. Jeśli chcemy zobaczyć śnieg na równiku, musimy zarezerwować sobie dwa tygodnie na wyprawę, z wyłączeniem podróży w góry.

Wyspa Breueh, Aceh
Sabang jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem Indonezji. Dalej na północny zachód zlokalizowana jest Breueh Island, jedna z najpiękniejszych i odległych wysp w regionie. Aby do niej dotrzeć, musimy znaleźć rybaka na pobliskiej wyspie, któremu nie będą przeszkadzać dodatkowi pasażerowie na łodzi. Nie możemy liczyć na kursujące promy czy łodzie. Jeśli chcemy podziwiać skarby indonezyjskiej wyspy nie skażonej ruchem turystycznym, to najlepszy wybór.

Jezioro Kaco, Jambi
To mistyczne jezioro jest miejscem, jak z bajki, magicznym i dla wielu nieosiągalnym. Nieliczni turyści gotowi są, by przemierzyć 500 kilometrów tropikalną dżunglą, które dzieli jezioro i najbliższe miasto Jambi. Podróż trwa, co najmniej 10 godzin, a następnie czeka nas cztery godziny marszu przez gęstą dżunglę. To jezioro luminescencyjne ma około 30 metrów szerokości i jest otoczone bujną dżunglą. Chociaż błękitna woda zapiera dech w piersiach w ciągu dnia, jezioro Kaco jeszcze bardziej mistyczne wydaje się nocą, gdy powierzchnia wody odbija światło księżyca, jak lustro. Jezioro dosłownie świeci w ciemnościach. Wrażenia wizualne są niesamowite. Odważni poszukiwacze przygód mogą spróbować popływać w tym tajemniczym jeziorze, ale nie spodziewajmy się ujrzeć jego dna. Nikt nigdy nie zanurkował tak głęboko.

Top