• 4 czerwca 2020

Jeśli marzy Ci się niezwykła podróż, pełna nowych doświadczeń i odkrywania wspaniałych miejsc, to mamy idealną propozycję dla Ciebie i Twoich najbliższych. Ekskluzywna podróż, która zachwyci Was swym pięknem i ilością wrażeń, a także pozwoli na poznanie egzotycznej dla Europejczyków kultury. Zapraszamy do klimatycznych Indii i odkrycia ich malowniczych zakątków.

Delhi

Wizytę w stolicy Delhi rozpoczniemy od zwiedzania jej zabytkowej części. Zabierzemy Was na spacer po starym mieście, gdzie zobaczycie między innymi Jama Masjid, nazywany również Meczetem Piątkowym. To jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Delhi. Został wybudowany na życzenie Szahdżahana z dynastii Wielkich Mongołów, będącego również inspiratorem powstania Taj Mahal. Jama Masjid to największa świątynia muzułmańska na terenie Indii, mieszcząca się na centralnym wzgórzu starej części miasta. Posiada trzy bramy witające wiernych, zmierzających na codzienną modlitwę, a jej główny plac może pomieścić aż dwadzieścia pięć tysięcy osób. Świątynia zbudowana jest z piaskowca o czerwonym zabarwieniu i białego marmuru, całości konstrukcji typowej dla muzułmańskiej architektury dopełniają dwa imponujące minarety.

Kolejnym miejscem, które zwiedzicie będzie Czerwony Fort. Jest to sporych rozmoarów kompleks pałacowo – obronny, a historia jego powstania wiąże się z postacią szacha Dżahana, który po dojściu do władzy przeniósł stolicę państwa z Agary do starożytnego miasta Delhi, noszącego nazwę Shahjahanabad. Swą nazwę budowla zawdzięcza charakterystycznej, czerwonej barwie ścian. Czerwony Fort posiada niezwykle grube, bo dwu i pół metrowe mury, o wysokości dostosowanej do nierówności terenu, na którym zostały zbudowane. W niektórych miejscach ich wysokość sięga nawet trzydziestu trzech metrów. Fort umiejscowiono na brzegu rzeki Jamuny, aby wykorzystać jej naturalne walory obronne i wyposażyć go w naturalną fosę, chroniącą przed atakiem wrogich wojsk. Historia tej budowli ściśle wiąże się z losami państwa indyjskiego, ponieważ przez lata przechodziła ona z rąk do rąk, aby ostatecznie, wraz z nadejściem roku 1947 stać się symbolem uzyskania niepodległości Indii od Wielkiej Brytanii. Ponadto zwiedzicie Raj Ghat, czyli płytę wykonaną z ciemnego marmuru, upamiętniającą miejsce kremacji, zamordowanego w 1948 roku Mahatmy Gandhiego, zobaczycie również pomnik tego niezwykłego polityka, nazywanego często przez mieszkańców Indii ojcem narodu.

Odwiedzicie także nową część miasta, pozostałość po brytyjskich wpływach. Znajdują się tutaj Rashtrapati Bhawan, czyli rezydencja prezydenta oraz siedziba parlamentu. Zobaczycie Bramę Indii, wybudowaną przez rząd Wielkiej Brytanii w hołdzie dla żołnierzy indyjskich, biorących udział w walkach I wojny światowej. Nie można też zapomnieć o Lakshmi Narayan Madir, miejsca spoczynku doczesnych szczątków Humajuna i jednocześnie miejsca kultu.

Varansi

Kolejnym etapem tej barwnej podróży będzie Varansi. To szczególne miejsce, ponieważ jest najstarszym, wciąż zamieszkałym miastem na świecie, a pierwsze ślady osadnictwa pochodzą sprzed tysiąca lat przed narodzinami Chrystusa. Varansi jest także ważnym ośrodkiem religijnym dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu, czego przejawem są liczne świątynie i budynki o charakterze sakralnym. Odbywają się tutaj słynne rytualne kąpiele w rzece Ganges oraz pochówki zmarłych poprzez palenie ich zwłok na ghatach. Będąc w tym mieście warto wybrać się na rejs statkiem po świętej rzece oraz zwiedzić liczne zabytki. Koniecznie powinniście odwiedzić świątynię Kashi Vishwanath oraz meczet Aurangazeb’s. Nie można też zapomnieć o Forcie Sarnath, pochodzącym z XVIII, w którym to Budda po osiągnieciu oświecenia wygłosił swoje pierwsze kazanie.

Agra

To legendarne miasto, od wielu wieków cieszące się opinią kolebki sztuki i kultury. Mieści się ono nad brzegiem rzeki Jamuny. To właśnie tutaj zbudowany został słynny Taj Mahal, będący symbolem miłości władcy Indii do jego zmarłej żony. To przepiękne mauzoleum na pewno zachwyci Was swoim kunsztem i precyzją wykonania detali. Ponadto będziecie mogli zwiedzić znajdującą się tutaj twierdzę.

Jaipur i Fort Amber

Jaipur jest miastem będącym stolicą Radżastanu, czyli jednego z najważniejszych stanów Indii. Jest ono często nazywane różowym miastem i nazwę tę zawdzięcza kolorowi piaskowca, z którego wykonano wiele obecnych tu budowli. Częstym materiałem używanym tutaj do budowy był również biały marmur. W starej części miasta, nazywanej Amber udacie się na górę wiekowego Fortu, podróż na szczyt wzgórza ułatwią Wam potężne wierzchowce, jakimi będą słonie. Zwiedzicie także City Palace, posiadający fenomenalne ogrody oraz wspaniałą kolekcję dzieł sztuki. Będąc w Jaipur nie można nie odwiedzić Hawa Mal, czyli Pałacu Wiatrów.

Andamany

Po zwiedzaniu Jaipur czeka Was transfer na nieco odległe Andamany, które będą ukoronowaniem Waszej podróży. To idealne miejsce na doskonały wypoczynek w luksusowym wydaniu. Wyspy te nie są zniszczone przez komercję, posiadają czyste, zadbane plaże oraz dają wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. Możecie tu pływać ze słoniami, przyglądać się z bliska życiu tutejszych plemion oraz obejrzeć podwodne królestwo podczas nurkowania.

Jak widzicie, wyprawa do Indii w ramach naszej luksusowej oferty jest idealnym wyborem dla osób wymagających i ceniących sobie niebanalne rozwiązania podczas wypoczynku. Jest to doskonale zrównoważone połączenie zwiedzania i aktywnego wypoczynku z ekskluzywnym sznytem. Dlatego nie wahaj się i już dzisiaj zaplanuj z nami swą podróż marzeń!

Top