• 27 lipca 2021

​Seszele to idealny wybór wakacyjny dla tych, którzy uwielbiają odpoczynek wśród rajskich plaż. Na myśl o Seszelach przychodzą do głowy obrazki rodem z raju – kolor wody błękitniejszy od błękitu nieba, struktura piasku dająca się porównać do mąki i słońce, które ogrzewa ciało nigdy nie ustającym ciepłem. Gorące dnie są wprost idealne do relaksu na plaży i rześkie noce dające wytchnienie po upale, najlepsze restauracje w najlepszych hotelach, kolorowe drinki z ananasem i kokosem pite w przyplażowym barze – to luksus w najlepszym wydaniu. W dzisiejszym artykule zastanowimy się wspólnie, kiedy najlepiej udać się na urlop na Seszelach i jakie są tam najciekawsze atrakcje. A więc, do dzieła!

Kiedy najlepiej jechać?

Na początku warto wspomnieć, że Seszele to zbiór 115 mniejszych i większych wysp pochodzenia wulkanicznego lub koralowego położonych na Oceanie Indyjskim w okolicach równika. Skoro Seszele znajdują się blisko równika, logiczne jest, że panuje tu klimat równikowy (dokładnie rzecz uściślając – równikowy wilgotny) i że jest gorąco. Oznacza to, że temperatury faktycznie są tu wysokie przez cały rok – średnio około 27 stopni Celsjusza, a wahania słupka rtęci na termometrze zdarzają się rzadko. Przez okrągły rok możemy się też spodziewać dużej wilgotności powietrza i wydaje się, że to chyba niezbyt dobrze – zwykle ciężej się wtedy oddycha i ubrania szybciej stają się mokre od potu – ale w tym wypadku nie ma to znaczenia, bo morska bryza niweluje skutki wilgotności. Są one odczuwalne jedynie ewentualnie wieczorami. Temperatura wody jest też wysoka, bo to średnio aż 27 stopni. Warto pamiętać, że – jak na strefę klimatu równikowego przystało – na terenie Seszeli wyróżnione są dwie pory, deszczowa i sucha. Ta pierwsza zaczyna się w grudniu i trwa do marca. Najwięcej pada w styczniu i w lutym. Północno-wschodni passat przynosi krótkie, ale gwałtowne ulewy, po których zwykle wychodzi słońce. Pora sucha to czas między kwietniem a listopadem. W tym czasie też mogą zdarzyć się deszcze, ale są na pewno rzadsze i mniej intensywne. Kiedy więc najlepiej wybrać się w podróż na Seszele? My polecamy szczególnie okres od maja do października – temperatury nie są bardzo uciążliwe, a deszcz pada raczej sporadycznie. Oczywiście można zaplanować urlop na rajskich wyspach o każdej porze roku, ale należy wtedy liczyć się z deszczem.

Atrakcje na Seszelach

Jeśli już znajdziemy się w tym ziemskim raju, to co możemy tam robić? Wiadomo: leżeć na plaży z drineczkiem w ręku. Kiedy jednak to już się znudzi, polecamy aktywne formy wypoczynku, a takich na Seszelach nie brakuje. Jeśli lubicie sporty wodne, na pewno zainteresujecie się kitesurfing i windusurfing. Dobrze jest też zanurkować z doświadczonym instruktorem – przekonacie się wtedy, co oferuje podwodny świat tych stu wysepek. Możecie być pewni, że przewodnik pokieruje was w najpiękniejsze rejony do zwiedzania morskich toni. Rejsy nurkowe organizują takie firmy jak: The Undrewater Centre na Mahe, czy Octopus Diving Centre na wyspie Praslin. Jeśli lubicie zwierzęta, polecamy wycieczkę w celu obserwacji rzadkich gatunków ptaków lub dalekomorskie połowy. Ocean Indyjski skrywa przecież bardzo duża ilość rodzajów ryb, od tych malutkich do największych tuńczyków. Nie możecie też ominąć zwiedzania wyspy Mahe – to największa wyspa Seszeli i na niej znajduje się stolica, czyli miasto o dumnie brzmiącej nazwie Victoria. Choć miejscowość jest stolicą Seszeli, nie jest wielką metropolią, a złośliwi twierdzą, że można obejść ją całą trzy razy w przeciągu godziny. Tego nie wiemy, ale raczej nie polecamy próbować – w zupełności wystarczy przejść ją jeden raz. Na Mahe usytuowane są też lasy deszczowe, ciekawym rozwiązaniem może być spacer wśród egzotycznej przyrody. Warta odwiedzenia jest wyspa Praslin z gigantycznymi palmami rosnącymi aż na 130 metrów. Jeśli zaś lubisz spokój, dobrym rozwiązaniem może okazać się wycieczka na wyspę La Digue – tam wśród granitowych skał wygrzewają się na słońcu nawet stuletnie żółwie. Seszele to prawdziwy raj!

Top