• 9 sierpnia 2020

Zjednoczone Emiraty Arabskie to w ostatnich latach bardzo popularny kierunek nawet na krótki urlop. Z perspektywy Europejczyka, Dubaj wydaje się bardzo egzotyczny, ultra bogaty i interesujący kulturowo. Samo miasto i okolice oferuje gościom wiele atrakcji, a Dubaj można odkrywać na wiele różnych sposobów. Dla kogo Dubaj sprawdzi się jako kierunek na wakacje? Dla osób uwielbiających przygody na pustyni, relaksowanie się na luksusowych plażach, zwiedzania nietypowej przestrzeni miejskiej i podziwiania architektury na najwyższym poziomie, a także dla uzależnionych od zakupów! Jak spędzić aktywne wakacje w Dubaju?

Największe centrum handlowe na świecie
Mowa oczywiście o The Dubai Hall, który zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu największych centrów handlowych na całej Ziemi. The Dubai Mall postawiono w samym centrum miasta, a wartość całego budynku z wyposażeniem i działką szacuje się na niebagatelne 20 miliardów dolarów. To niesamowite, że w tak krótkim czasie wybudowano taki obiekt – Dubaj to jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Liczba odwiedzających go turystów z roku na rok rośnie, co napędza gospodarkę kraju. The Dubai Mall otworzono dla ogólnego dostępu w 2008 roku i od samego początku udostępniono aż 1200 sklepów międzynarodowych firm. Co ciekawe, w The Dubai Mall spotkamy również polskie marki, uwielbiane przez Arabki dobre firmy odzieżowe i … lodziarnie. The Dubai Mall to nie tylko centrum handlowe, ale także miejsce rozrywki, w którym można aktywnie spędzić czas. Nie zapominajmy, że Dubaj to miasto, które wyrosło na środku pustyni, więc nie ma zbyt wielu ośrodków wypoczynkowych poza miastem. Twórcy The Dubai Mall o to zadbali i w środku można skorzystać ze zwiedzania ogromnego podwodnego zoo, akwarium, w którym pływa ponad 300 gatunków różnych zwierząt (delfiny, rekiny, płaszczki). Każdego dnia przychodzą tu rodziny z dziećmi, i chociaż miejsce od początku wzbudza kontrowersje w środowiskach obrońców zwierząt, póki co nie zapowiada się, by je zamknięto. W centrum handlowym jest także ogromne kino z kilkudziesięcioma salami kinowymi, dom strachów, w którym można przejść przez różne „straszne” strasy z rozbudowaną fabułą, niezliczone ilości miejsc z jedzeniem z całego świata, fontannami i stylizowanymi kawiarniami (np. ogromna kawiarnia amerykańskich twórców Rainforest Cafe, z wystrojem przypominającym egzotyczną dżunglę). The Dubai Mall jest interaktywne i ciekawe, a zwiedzanie tego budynku może naprawdę pochłonąć cały dzień.

Chcesz odwiedzić Dubaj? Sprawdź ofertę! -->  https://planetescape.pl/oferta/dubaj-relaks-w-orientalnym-stylu/

Najwyższy budynek świata
Znajduje się w Dubaju, który bardzo lubi bić wszelkie rekordy. Burj Khalifa ma 829 metrów wysokości, a jego budowa trwała zaledwie kilka lat. Został otwarty w sierpniu 2006 roku, a koszt budowy jest szacowany na 1.5 miliarda dolarów. Projekt budynku miał być inspirowany jednym z gatunków pustynnego kwiatu oraz typowymi dla architektury islamu ornamentami. Przedsiębiorstwo, które finansowało budowanie wieżowca upadło, dlatego dopiero w 2007 roku w pełni oddano budynek do użytku. Co się znajduje w środku? Prócz biurowców firm z całego świata, Burj Khalifa pełni kilka innych funkcji, m. in. jest fontanną Dubaju! Na 124 piętrze wieżowca znajduje się także ogromny taras widokowy, w którym można skorzystać z teleskopu elektronicznego (o funkcji rozszerzonej rzeczywistości), w którym można przeglądać zdjęcia wykonane wcześniej o różnych porach dnia. Ta część cieszy się olbrzymią popularnością wśród turystów, którzy uwielbiają rozpościerające się z widoki z perspektywy lotu ptaka. Bilety kosztują ok. 40 USD, więc nie jest to tania impreza. W wieżowcu jest także park o powierzchni 11 hektarów, także inspirowany roślinnością pustynną. To wspaniałe miejsce do popołudniowego spaceru.

Safari na pustyni Rub Al Khali
Będąc w Dubaju trzeba też skorzystać ze świetnego safari na pustyni Rub Al Khali. Tego typu rozrywka jest zachwalana przez wszystkich korzystających gości, ponieważ mamy okazję do przejechania się samochodami (kładami) z najnowocześniejszą technologią i napędem na cztery koła. Koszt takiej wycieczki także jest wysoki, ale warto, bo prócz świetnej przygody i szaleństw na pustyni, czekają nas fenomenalne widoki. Sama pustynia wyróżnia się kolorem piasku, który w słońcu jest czerwono-pomarańczowy. Są tu także bardzo wysokie wydmy, po których jazda jest jeszcze bardziej ekscytująca. Pustynię Rub Al Khali w dalszym ciągu zamieszkują lokalne ludy, co również jest okazją do spędzenia czasu w którejś z osad za dodatkową opłatą. Jedno jest pewne, w Dubaju nie będziecie się nudzić! Co ciekawe, pustynia Rub Al Khali to ostatnio jedno z ulubionych miejsc jeśli chodzi o sesje nowożeńców, którzy ponoć mają tutaj zniżki. Warto skorzystać z takiej możliwości!

Top